Sējas novads
Bērnu drošība vasarā
Thursday, 14 Jun 2018 14:09 pm
Sējas novads

Sējas novads

Latvijas skolās beigušās mācības, sācies ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks, kad bērni vairāk laika pavadīs un atpūtīsies ar saviem vienaudžiem bez vecāku uzraudzības. Daudzi skolēni vasarā dosies atpūsties uz laukiem pie vecvecākiem vai citiem radiniekiem. Vecākiem būtu jānovērtē, kas šajā vidē bērnam var būt bīstams, piemēram, ūdenstilpnes, autoceļi, mežs, nepabeigtas jaunceltnes utt., jābrīdina bērns no kā vajadzētu uzmanīties un kur meklēt palīdzību, ja kaut kas ir atgadījies. Vasara nozīmē arī to, ka vairs nav ierobežots brīvais laiks, līdz ar to bieži piemirstas drošības pasākumi, kuru neievērošana veicina bīstamas un pat traumatiskas situācijas. Sākoties vasaras brīvlaikam, daudzi skolēni mājās paliks vieni, taču vecākiem būtu jāpieradina bērni, ka viņi informē vecākus, kurp nolēmuši doties un ar ko kopā. Bērni mācās nevis no grāmatām, bet no saviem tuviniekiem, tāpēc svarīgi drošības ābeci bērnam mācīt ar savu piemēru. Pozitīvais vecāku piemērs un konsekvence - ja bērnam kaut ko aizliedz, arī pašiem šie drošības noteikumi ir jāievēro.

Lai bērni patiešām apzinātos un apņemtos ievērot drošības noteikumus, Valsts policija ir izstrādājusi „Drošības līgumu”, kurš paredz bērna apņemšanos pildīt visus „līgumā” minētos punktus!

Drošības līgumu var lejupielādēt:

http://www.vp.gov.lv/faili/images/drosibas_ligums_2018.pdf

Kā arī Valsts policija ir izstrādājusi mobilo lietotni “Mana drošība”, kas būs noderīga jebkuram bērnam, jaunietim un pieaugušam cilvēkam ar šīs aplikācijas palīdzību ir iespējams veikt ārkārtas zvanus, nosūtīt precīzas savas atrašanās vietas koordinātes, kā arī paziņot par ceļu satiksmes negadījumiem. Valsts policijas mobilā lietotne pieejama: http://www.vp.gov.lv/index.php?&relid=16242