Sākusies otrā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 12 nozarēs

Pirmdien, 12. martā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atklāja otro pieteikšanās kārtu ES fondu pieaugušo izglītības projektā Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide. Šoreiz strādājošie un pašnodarbinātie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju 12 dažādās tautsaimniecības nozarēs, piesakoties mācībām līdz 16. aprīlim 68 izglītības iestādēs visā Latvijā.

INFOGRAFIKA

Lasīt tālāk ...

PAZIŅOJUMS

Par būvniecības ieceres nodošanu publiskai apspriešanai.

Sējas novada Būvvalde paziņo, ka, pamatojoties uz Būvniecības likuma 14.pantu un LR MK 28.10.2014. noteikumu Nr. 671 "Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas kārtība" 6. punktu nodod publiskai apspriešanai būvniecības ierosinātāja SIA "Tele2", reģ.Nr. 40003272854 ieceres mobilo sakaru bāzes stacijas būvniecībai zemes īpašumā, "Baloži", Sējas pagastā, Sējas novadā (kadastra numurs 80920060032). Kontaktpersona: Gatis Rudzītis, tālrunis 29167639, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Būves ierosinātājs:
SIA "Tele2", reģ.Nr. 40003272854, Dēļu iela 5, Rīga, LV-1004

Projektētājs:
SIA "TelPro", reģ.Nr. 40103569497, Kr. Valdemāra iela 149-309, Rīga, LV-1013

Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas laiks:
No 2018. gada 28.februāra - 2018. gada 28.martam. Šajā laikā apskatāmi informatīvie materiāli un iesniedzamas atsauksmes Sējas novada būvvaldes telpās, Sējas novadā, p/n Murjāņi, "Jēņi", 2.stāvā.

Aptaujas lapa

PLANŠETE

Zemessardzes 27.kājnieku bataljons aicina pievienoties savām rindām

Tuvojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai, Zemessardzes 27.kājnieku bataljons aicina Sējas novada iedzīvotājus pievienoties Zemessardzei, dodot ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā. Bataljons Siguldā veidos zemessargu atbalsta punktu, kurā varēs pulcēties un trenēties tieši Sējas un apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Zemessardze, kā lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un valsts teritoriālās aizsardzības pamats, dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Zemessardzē iesaistās aizvien vairāk jaunu aktīvu cilvēku, kuri ir gatavi aizstāvēt savu zemi, savu novadu. Tie ir dažādu profesiju pārstāvji – studenti, uzņēmēji, celtnieki, ārsti, politiķi un citi. 

Dienests Zemessardzē ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot prasmes aizstāvēt sevi un savu ģimeni, aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, iepazīstot jaunus draugus un domubiedrus, veicināt savas pašapziņas izaugsmi, kopīgi darbojoties vienotā komandā Latvijā un ārpus tās robežām. Dienesta laikā ir iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt dažādas specialitātes, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, sanitāra, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora un citas. Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju (sākot no 26 eiro dienā) un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju 9,96 eiro.

Dienests Zemessardzē ļauj izmantot civilajā dzīvē gūto profesionālo pieredzi, tāpēc līdzdarboties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā aicinām visdažādāko profesiju pārstāvjus: IT speciālistus, pavārus, autovadītājus, mediķus, pedagogus, sistēmu analītiķus, komunikācijas speciālistus un citus.

Zemessardzē uzņem 18 – 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Lai pievienotos Zemessardzes 27.kājnieku bataljonam, jāsazinās ar Juri Dārziņu, zvanot uz tālruni 29453599 vai rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un citu bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

Valsts aizsardzība ir mūsu kopējā atbildība. Kopā mēs varam aizsargāt Latviju!

Video par dienestu Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

Infografika

Paradīze 89

“Paradīze 89”
Garums: 1h 29min


27. marts. plkst. 18.00
Sējas novada Pabažu KN
Ieeja 2 EUR


Piedzīvojumu filma visu laiku bērniem.

1989. gada vasara. Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaiku pavada mazpilsētā pie māsīcām Maijas un Lindas. Savā vaļā atstātā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojas pieaugušo dzīvi un iekuļas satraucošos piedzīvojumos.

Uz patiesiem notikumiem balstīts deviņgadīgās Paulas pieaugšanas stāsts laikā, kad Latvija spēra savus pirmos soļus pretī neatkarībai.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Režisore: Madara Dišlere
Lomās: Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola, Līva Ločmele, Guna Zariņa, Nauris Puntulis, Mantas Bendzius, Sergey Petrov, Inga Apine, Kristaps Ķeselis, Kaspars Gods
Filmu kompānija: Tasse Film, Bastei Media

Filmas treileris: https://vimeo.com/248872767


Paradīze 89 info

Latvijas Jaunatnes padome aicina jauniešus piedalīties aptaujā "Jaunieši Eiropā:kas tālāk?"

Aptauja ir izveidota, lai apkopotu jauniešu (13-30 gadu vecumā) viedokli par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas nākotni. Šī aptauja ir daļa no Strukturētā dialoga - Eiropas Savienības procesa, kas veicina jauniešu līdzdalību sabiedrībā un sekmē diskusijas par tēmām, kas ir aktuālas jauniešiem un ietekmē viņu un Eiropas nākotni.
Uzzināt vairāk par Strukturētā dialoga norisēm Latvijā ir iespējams Latvijas Jaunatnes padomes mājas lapā: http://ljp.lv/index.php/strukturetais-dialogs
 
Aptauja ir anonīma. Visa informācija tiks izmantota apkopotā veidā. Aptaujas aizpildīšanas aptuvenais laiks - 15-20 minūtes.
 
Tavs viedoklis VEIDO nākotni! Aizpildi pats un nosūti draugiem!  ej.uz/SpeakUp

Meža, bioloģisko zālāju īpašnieki tiek aicināti uz semināru, kas norisināsies 21.02. plkst. 10.00, Sējas novada domes ēkā ''Jēņi" Interešu centrā, Lojā.

Semināra sākuma daļā dalībnieki tiks informēti par Dabas skaitīšanas projektu Latvijas teritorijā, kura galvenie uzdevumi ir veikt Eiropas Savienības nozīmes biotopu izplatības un kvalitātes apzināšanu visā valstī, iegūto datu digitalizēšanu un informācijas analīzi, izstrādāt esošām 20 īpaši aizsargājamām dabas teritorijām dabas aizsardzības plānus, 5 sugu aizsardzības (apsaimniekošanas) plānus. Lektore Īrisa Mukāne no Dabas aizsardzības pārvaldes.

Semināra otrajā daļā Meža konsultāciju pakalpojumu centra Cēsu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Laila Šestakovska interesentusinformēspar ES atbalsta iespējām apakšpasākumam «Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai» 5. kārtu.

Seminārs bez maksas. Visi laipni aicināti!!!!

Kontakttālrunis: 26160628 (Liona)

Programma

Svarīgākais par E-veselību

Tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laikam, 2018. gada 1. janvārim, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem būs jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E-veselības lietošanu. Aicinām iepazīties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?

Lasīt tālāk ...

RADOŠAIS SPRĀDZIENS 2018

       Jau pavisam drīz notiks tikšanās – “Radošais sprādziens 2018”, kurā satiksies jaunieši no visas Latvijas, kuri meklē izaicinājumus un grib kaut ko vairāk nekā ikdiena piedāvā! Jaunieši, kuri vēlas PAŠI lemt savā dzīvē, vēlas pilnveidot sevi, kuri  grib satikt citus  līdzīgi domājošus, kuri jūt, ka VARĒTU DARĪT lielas lietas!

Lasīt tālāk ...

Baltic production Group rīko semināru: „Ja Valsts ieņēmumu dienests uzsācis pārbaudi uzņēmumā“

Semināra mērķis

Iepazīstināt nodokļu maksātājus (uzņēmumu vadītājus, grāmatvežus, juristus) ar tiesībām un prasībām VID pārbaužu gadījumos, tādējādi mazinot konfliktus starp VID amatpersonām un uzņēmējiem un veicinot tiesisku vidi. Sniegt nodokļu maksātājiem lietderīgus padomus sakarā ar pārbaudēm un to veidiem, nestandarta situācijām, kā arī par procedūrām saskaņā ar nodokļu likumdošanas prasībām; aktualitātēm, problēmām un risinājumiem.

Lasīt tālāk ...

No janvāra darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes izrakstīs tikai elektroniski

No 2018. gada 1. janvāra Latvijā tiek uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana. Tā paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.*
 
E-darbnespējas lapas tiek atvērtas, pagarinātas un noslēgtas E-veselības sistēmā. Informāciju par noslēgto e-darbnespējas lapu darba devējs nākamajā dienā redz savā Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) profilā.Arī iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) par E-veselībā noslēgto B darbnespējas lapu iedzīvotājs var iesniegt elektroniski, izmantojot VSAA e-pakalpojumu.

Lasīt tālāk ...

Lauksaimniecības dzīvnieku ganāmpulka plānošana un apsaimniekošanas nosacījumi (24h)

Grupas nr. LLKC31Si04.
Mācību ietvaros pieredzes apmaiņā vizītes saimniecībās:
  1. Zs Vecsiljāņi, Bebru pagasts, Kokneses novads – piena lopkopība, piena produktu pārstrāde;
  2.  Zs ‘Kalna Dambrāni’, Viesītes pagasts, Viesītes novads – viena no vadošajām saimniecībām Latvijā piena lopkopībā;
  3. J.Gierkena zs, Lēdurgas pagasts, Krimuldas novads – modernākā piena lopkopības saimniecība Baltijā;
  4. Zs Paparžkalni, Skultes pagasts, Limbažu novads – aitkopība, gaļas lopkopība;
  5. Zs Dimzas, Krimuldas pagasts, Krimuldas novads – cūkkopība, pārstrāde;
  6. SIA Zvirgzdkalni RB, Sējas novads – tītaru audzētava, pārstrāde.
 
Nodrošinām transportu no/uz apmācību vietu.
 
Grupas organizators: SIA Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs Pierīgas konsultāciju birojs, Dārza iela 2a, Sigulda.
Mācību process: 12.12.2017.; 14.12.2017., 19.12.2017.
 
 
Aicinām pieteikties interesentus. Pieteikšanās: Agnese Osmane, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , mob.t.26133492, līdz 11.12.2017.
 
15 dalībnieku mācību maksa 100% tiek segta no ELFLA budžeta. Vietu skaits ir ierobežots!
 
Mācību noslēgumā – sertifikāta ieguve ar apliecinājumu par semināra apmeklējumu.

5.decembrī plkst. 10:00 Siguldā norisināsies seminārs par projektu iesniegšanas 3.kārtu

Seminārs
LEADER pieeja Rīgas rajona lauku attīstības biedrības darbības teritorijā
 
2017.gada 05.decembrī plkst. 10:00
Dārza ielā 2a, Siguldā

DARBA KĀRTĪBA
 
10:00 - 10:10 Rīgas rajona lauku attīstības biedrības vietējās attīstības Stratēģija 2015.-2020.gadam Latvijas Lauku attīstības programmas ietvaros (LEADER veida pasākumi darbības
teritorijā: Inčukalna, Krimuldas, Mālpils, Sējas un Siguldas novadi) (V.Bērziņš)

10:10 -10:50 LEADER projektu vērtēšana RRLAB ( I.Eriksone)

10:50 – 11:10 Projektu iesniegumu pieņemšana, elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS) (I.Pikaļova)

11:10 - 11:30 Diskusija
Iepriekš dalību seminārā aicinām pieteikt pie RRLAB koordinatores Ineses Pikaļovas, tel. 67970250, mob. 26423616, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 

47% no VSAA sniegtajiem pakalpojumiem ir dzimšanas pabalsti

Sējas novada Lojas Valsts un pašvaldības vienotais klientu centrā (turpmāk VPVKAC Loja), kurš ir atvērts tikai divus gadus, ir visaugstākais dzimšanas pabalstu iesniegumu apmērs visā VPVKAC tīklā.

Lasīt tālāk ...

Aptauja par PII "Bitīte" filiāles atvēršanu Pabažos 2018. gadā

Aptauju lūgums iesniegt Sējas novada domē vai  sociālajā dienestā.

APTAUJA

Jautājumos par E-veselību aicina sazināties ar Atbalsta dienestu

Strauji tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas termiņam, 2018. gada 1. janvārim, un būtiski pieaugot sistēmas lietošanas aktivitātei, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus un speciālistus jautājumu gadījumā sazināties ar E-veselības Atbalsta dienestu.
 
Atbalsta dienesta mērķis ir sniegt visa veida informatīvo atbalstu E-veselības lietotājiem, nodrošinot atbildes uz interesējošiem un neskaidriem jautājumiem, tostarp tehnisku sarežģījumu gadījumā. Ārstniecības personas un farmaceiti ir aicināti zvanīt pa tālruni – 67803301, savukārt iedzīvotāji – 67803300. Jautājumus iespējams uzdot arī e-pasta formā, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Atbalsta dienests darbojas katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00.
 
Ja ar Atbalsta dienestu nepieciešams konsultēties ārpus norādītā darba laika, arī tādā gadījumā interesenti ir aicināti rakstīt uz iepriekš norādīto e-pasta adresi, un Atbalsta dienesta speciālisti sazināsies un sniegs palīdzību, tiklīdz atsāksies darba laiks. Šobrīd ārpus Atbalsta dienesta darba laika nedēļā tiek saņemti 1-2 pieprasījumi, taču, pieaugot pieprasījumu skaitam, plānota Atbalsta dienesta darba laika pagarināšana.
 
Kopš Atbalsta dienesta darbības sākuma 2016. gada vidū – kopā saņemti gandrīz 11 tūkstoši telefonisku palīdzības pieprasījumu no profesionāļiem, kā arī sniegts informatīvs atbalsts aptuveni 2 tūkstošiem iedzīvotāju. Decembrī uz profesionāļiem paredzētu tālruni vidēji darba dienā tiek zvanīts 120 reizes, savukārt iedzīvotāji tiek konsultēti vidēji 20 reizes dienā.
 
Iedzīvotāji visbiežāk interesējas par to, kā pieprasīt pabalstu par darbnespējas lapu B, par to, kā varēs iegādāties e-receptes zāles aptiekā un vai cilvēka vietā to varēs izdarīt, piemēram, radinieks. Tāpat iedzīvotājiem ir aktuāli noskaidrot, kā e-darbnespējas lapu saņems darba devējs (pēc e-darbnespējas lapas noslēgšanas darba devējs to otrā dienā redz savā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas profilā). Ar atbildēm uz iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem iespējams iepazīties E-veselības portālā.
 
Savukārt speciālistiem visaktuālākie ir jautājumi par pieslēgšanos sistēmai, zāļu kompensācijas apmēra norādīšanu e-receptē un e-darbnespējas lapas pagarināšanu.
 
Atbalsta dienesta tālrunis nav paaugstinātas maksas. Zvanot no fiksētā tālruņa vai mobilā tālruņa, zvanītājs maksā atbilstoši sava operatora noteiktajiem tarifiem.

Pieejams finansējums pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”

No šā gada 2017. gada 7. novembra līdz 7. decembrim var pieteikties atbalsta saņemšanai trīs investīciju atbalsta pasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".

Pasākumā"Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās" ceturtās kārtas pieejamais publiskais finansējums lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām ir 5 miljoni eiro, bet lauku saimniecībām 70 miljoni eiro. Lauku saimniecībām finansējums sadalīts pēc reģionalizācijas principa, sadalījumu var skatīt dienesta mājaslapā. Pasākuma mērķis ir atbalstīt lauku saimniecības, lai uzlabotu to ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju, kā arī veicināt kooperācijas attīstību.

Pasākumā"Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" sestās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 25 miljoni eiro. Mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti un palielināt produktu pievienoto vērtību, veicinot konkurētspējīgas kooperācijas attīstību un ilgtspējīgas lauksaimnieciskās ražošanas attīstību un inovāciju ieviešanu uzņēmumos.
Pasākumā"Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā" ceturtās kārtas pieejamais publiskais finansējums fiziskām personām, lauku saimniecībām un pašvaldībām ir 8 miljoni eiro. Mērķis ir uzlabot lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūru.

Plašāka informācija par atbalsta saņemšanas nosacījumiem un prasībām pretendentiem pieejama dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv.

Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu vai ievērojot Elektronisko dokumentu likumu, kā arī to var darīt  personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Republikas laukumā 2. Tālrunis klientiem 67095000.

Projektu iesniegumu pieņemšanu izsludināta Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas ietvaros.
Aktīvā pozīcija: Aktualitātes