No icon

"Mirklis apstājas Sējā"

Izstādes atklāšana 17. novembrī, pēc svētku uguņošanas 19.30.

“Dzīves mirklis un fotomirklis, vismaz mana dzīve ir pārvērtusies vienā fotomirklī, es ar to elpoju un dzīvoju. Laime ir katru dienu, laime ir, kad tu vēl esi, bet tam, kam pieder vējš, tas nekad nav nabags. Un, tā kā es arī esmu vējš, Vējiņa-Oškalna, tad man pieder vējš un es varu līdzi iet. Ja vajag, eju pa vējam, ja vajag, varu arī līdzi nostāties," saka Guna Oškalna-Vējiņa.

Fotogrāfe Guna Oškalna-Vējiņa


          Fotogrāfe savus darbus pirmo reizi izstādīja 1981. gadā izstādē „Es neesmu burve, es tikai mācos”, kur jau bija apskatāmas viņas pirmās fotogrāfijas ar aktieriem, dažādu žanru māksliniekiem un komponistiem. Par sev nozīmīgām izstādēm fotogrāfe uzsvērusi 1993. gadā „100% DABA”, 2003. gadā „Ticība. Cerība. Mīlestība.”, 2006. gadā Raimondam Paulam veltītā izstāde „Vajag tikai rakt…”. Par godu Latvijas 90. gadu jubilejas svinībām un Brīvības pieminekļa autora Kārļa Zāles 120 gadu atcerei 2008. gadā tika atklāta pirmā izstāde „Piemineklis Brīvībai” un otro reizi 2010. gadā Brīvības pieminekļa 75 gadu jubilejas atzīmēšanas ietvaros. 2013. gadā tapa izstāde “Vijai Vētrai – 90”, 2014.gadā “Čaka sievietes un Rīga”, bet  2015. gadā „Auto foto spēles”, kas ir autores veltījums Jelgavas Tehniskās fakultātes 70 gadu jubilejai un tajā pašā gadā Kultūras akadēmijas Eduarda Smilģa Teātra muzejā tika atklāta fotogrāfes jubilejas izstāde “Gunas sešdesmit foto spēles ar aktieriem”.

         Tāpat māksliniece piedalās dažādos starptautiskos projektos – 2005. un 2007. gadā piedalījās Amerikas latviešu Mākslas dienā, viņas darbi ir bijuši izstādēs Slovākijā, Francijā, Lielbritānijā, Portugālē un Krievijā, kopš 1995. gada viņa ir fotostudijas „VIDZE” vadītāja.

          Viņas foto valodā tvertie Brīvības pieminekļa rakursi, kā arī Dziesmu svētku portretējumi, kuros dominē sirsnīgums, mirkļa burvība un latviskais vizējums ir viņas trumpji. Arī šī izstāde “Mirklis apstājas Sējā”,  kas tapusi Latvijas simtgadei veltīta projekta ietvaros, spilgti parāda Gunas Oškalnas-Vējiņas mīlestību uz fotomākslu.

 

Komentāri