Jauniešu garantijas ziemas uzņemšanā aicina bez maksas apgūt 65 profesijas

Sākusies Jauniešu garantijas ziemas uzņemšana, kurā jaunieši var pieteikties apgūt profesiju īsā laikā un bez maksas. 2018. gada sākumā mācības 65 darba tirgū pieprasītās profesijās piedāvā uzsākt 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā. 39 profesijās mācības notiek pusotru gadu un pieteikšanās rit līdz 12. janvārim, savukārt 26 profesijās mācības ilgst gadu un tajās dokumentus var iesniegt līdz 23. februārim.

Lasīt tālāk ...

Tev ir biznesa ideja un Tu vēlies kļūt par uzņēmēju, tomēr nezini kā to izdarīt?

Piedalies aktivitātē
 „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”
 un īsteno savu ideju!
 

Ko Tu no tā iegūsi?
·         Bezmaksas apmācībās klātienē konkrēti Tavas idejas biznesa plānam.
·         Izstrādātu biznesa plānu tālākai iesniegšanai kredīta jeb struktūrfondu piesaistei.
·         Sertifikātu par programmas apgūšanu.
·         Iespēju piedalīties naudas balvu konkursā „Laukiem būt!” (iepriekšējo laureātu apbalvojums 2 000.00EUR).
·         Tikšanās ar esošajiem, no jauna darbību sākušiem, uzņēmējiem. Viņu pieredzes stāsti.
·         Mentoringu, kontaktus un konsultācijas ar struktūrfondu konsultantiem, grāmatvedības konsultantiem, kredīta līdzekļu piesaistes konsultantiem.
 
Tava biznesa ideja var būt– pārtikas un nepārtikas ražošana, pakalpojumu sniegšana (tūrisms, izklaide, skaistumkopšana, ‘māmiņu skola’ u.t.m.l.), lauksaimnieciskā darbība.
 
Dalība pasākumā ir BEZMAKSAS! Vietu skaits ir ierobežots (tikai 10)!
 
Aicinām pieteikties jauniešus vecumā 18 – 40 gadiem no Pierīgas reģiona aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 29.09.2017.
 
Pasākuma moderators:Vita Liepkalne, mob.tālr. 26345001, e-pasts: vita.liepkalneŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
vai Dārza ielā 2a, Siguldā, 2.stāvā, no plkst.9.00-17:00, darba dienās.
 
Izmanto iespēju , Tev var izdoties piepildīt savu sapni!

Aicina pieteikties starptautiskajai mediju nometnei «Young Media Sharks»

No 8. līdz 14. augustam Kuldīgā norisināsies starptautiskā mediju nometne «Young Media Sharks», kur 50 spējīgākie un visvairāk motivētie jaunieši no Baltijas nedēļas garumā gūs unikālas zināšanas un praktiskās iemaņas labāko Vācijas, ASV, Ukrainas, Igaunijas un Latvijas mediju speciālistu pavadībā.

Lasīt tālāk ...

Jauniešiem iespēja piedalīties apmācībās par starpkultūru izglītību

 Rīgas reģiona jauniešus aicina  piedalīties apmācībās par starpkultūru izglītību „Es un mēs!".Apmācību mērķis ir sniegt jauniešiem nepieciešamās zināšanas par starpkultūru izglītību un attīstīt prasmes iniciatīvu veidošanā, veicinot izpratni par sabiedrības daudzveidību. Apmācības notiks no 2016. gada 22. līdz 24. aprīlim viesu namā "IDE", Babītes novadā.

Lasīt tālāk ...

Jauniešus aicina piedalīties apmācībās

Aicinām jauniešus piedalīties Rīgas reģiona apmācībās par sociālajiem medijiem „Sērfo gudri!". Apmācības notiks no 2016. gada 8. līdz 10. aprīlim viesu namā „Villa Dole", Doles salā, Salaspils novadā.

Pieteikšanās apmācībām līdz 29. martam šeit - http://ejuz.lv/socialiemedijiriga .  Rezultāti tiks paziņoti personīgi līdz 2016. gada 31. martam.
Kas var pieteikties: jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Apmācības paredzētas 22 dalībniekiem.

Apmācībās uzzināsi par sociālo mediju izmantošanu un attīstīsi prasmes, kā tos izmantot aktīvai līdzdalībai.

Apmācības vadīs: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras apmācītāji Māris Resnis un Rinalds Rudzītis.

Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Tu varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācības ir BEZ MAKSAS! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus. Ceļa izdevumi uz/no apmācību norises vietu gan jāsedz pašiem.

Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, raksti vai zvani – Līga Siliņa, tālr.: 26808042, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Uzaicinājums jauniešiem piedalīties konferencē

Uzaicinājums jauniešiem un pašvaldību lēmumu pieņēmējiem piedalīties Strukturētā dialoga Rīgas Reģionālajā konferencē par vienotu un iekļaujošu Eiropu, kas notiks 6.jūnijā plkst.12:20 Rīgas domē, Rātslaukumā 1.

Lasīt tālāk ...

Pasākumi jauniešiem

2. aprīlī notiks Latvijas pirmās jauniešu galvaspilsētas 2016 - Jelgavas atklāšanas pasākums. Ir arī izveidota FB lapa, kur varēs sekot līdzi aktuālajiem jauniešu pasākumiem, kas norisināsies "galvaspilsētā": https://www.facebook.com/jelgavajauniesugalvaspilseta/?fref=ts
 
22. aprīlī jau otro gadu norisināsies lielākais jauniešu NVO festivāls "Jaunieši iesaistās 2016". Arī mūsu organizācija piedalīsies, piedāvājot apmeklētājiem radošo darbnīcu.

Creative minds for culture

Sējas novadā jau divus gadus darbojas biedrība “Creative minds for culture”, domājams, ka daudzi nemaz nezina, kas ir šī biedrība un kādi ir tās mērķi, tāpēc biedrības pārstāves Rūta Keviešena un Linda Kalniņa turpmākajās rindās interesentus iepazīstina ar šo jauniešu nevalstisko organizāciju.
 

Lasīt tālāk ...

Turpinās uzņemšana gadu ilgajās Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās

Līdz februāra vidum turpinās uzņemšana gadu ilgajās Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās. 18 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem piedāvā bez maksas apgūt 20 darba tirgū pieprasītas profesijas.

Jauniešu garantijas profesiju loks katru gadu tiek noteikts, konsultējoties ar nozaru ekspertu padomēm. Tādējādi jaunieši var būt droši, ka šīs profesijas ir darba tirgū pieprasītas. Šobrīd Jauniešu garantija piedāvā apgūt tādas profesijas kā pavārs, frizieris, lietvedis, māsas palīgs, kā arī šuvēja un drēbnieka profesijas.

Ingrīda Šahta, Latvijas Darba devēju konfederācijas nozares konsultante darba devēju satura jautājumos, atzīst: “Attīstoties apstrādes rūpniecībai, tajā skaitā tekstilrūpniecībai, nākotnē ir prognozēts darbinieku skaita pieaugums tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana nozarē. Kvalificēti šuvēji ir pamats jebkuram tekstila izstrādājumu šūšanas uzņēmumam. Šuvēja un drēbnieka profesijas ir cieši līdzās pastāvošas, un nozarē tieši šīs abas profesijas ir visnepieciešamākās.”

Piedāvājumā ir arī tehniskas ievirzes profesijas, piemēram, autoatslēdznieks, lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē (MAG), apdares darbu strādnieks un mūrnieks. “Jauniešu interese par tehniskajām profesijām Jauniešu garantijā ir nepietiekama, tomēr darba tirgū ir nepieciešami profesionāļi, kas spēj strādāt ar sarežģītām iekārtām. Šobrīd daudzas profesionālās izglītības iestādes ir modernizētas un aprīkotas ar mūsdienīgām tehnoloģijām, kas padara mācību procesu pievilcīgu un palīdz iegūt darba tirgus prasībām atbilstošas zināšanas un prasmes. Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmas ir laba iespēja spert pirmo soli, lai kļūtu par profesionāli,” stāsta Andis Lejiņš, Metālapstrādes un mašīnbūves nozaru ekspertu padomes koordinators.

Uzsākt mācības kādā no Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmām var jaunieši arpamatizglītību, vispārējo vidējo vai profesionālo vidējo izglītību. Pieteikties aicināti arī jaunieši, kas strādā algotu darbu vai ir pašnodarbināti, kā arī tie jaunieši, kas mācās vakarskolā, iegūst vidējo izglītību tālmācībā vai studē nepilna laika studiju programmās.
MācotiesJauniešu garantijas programmās,audzēkņi saņem dažāda veida atbalstu, tai skaitā stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī. Papildus tam tiek nodrošināti nepieciešamie mācību līdzekļi, bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un karjeras atbalsta pasākumi. Mācības ietver arī 15 nedēļu ilgu kvalifikācijas praksi, kuras laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi un naktsmītne, ja tas pamatoti nepieciešams.

Plašāka informācija par projektu Jauniešu garantija pieejama Valsts izglītības attīstības aģentūras interneta vietnes www.viaa.gov.lv sadaļā “Jauniešu garantija”. Ar projekta Jauniešu garantija piedāvātajām izglītības programmām var iepazīties nacionālajā izglītības iespēju datubāzē www.niid.lv.

Projekta Jauniešu garantija aktivitāte “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garatijas ietvaros” tiek finansēta ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta. 
 

Jaunieši tiek aicināti uzlabot savas pozīcijas darba tirgū un piedalīties pasākumā (Y)Our Future in Latvia 2015

JCI Latvia aicina jauniešus piedalīties (Y)Our Future in Latvia 2015 un uzzināt visu, lai kļūtu par darba devējam interesantu kandidātu un iepazītos ar potenciālajiem darba devējiem. Projekts norisināsies 14. maijā no 10:30 līdz 15:30, RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6.

Lasīt tālāk ...

Izsludināts konkurss Latvijas Republikas simtgades jauniešu rīcības komitejas izveidei

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju iecerējusi izveidot Latvijas Republikas simtgades jauniešu rīcības komiteju, kas veicinātu jauniešu aktīvu iesaisti, plānojot un īstenojot Latvijas simtgades svētku programmu, kā arī veicinātu jauniešu iniciatīvas, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un svētku organizēšanā.
 
Konkursam līdz 26. janvāra plkst. 12.00 aicināti pieteikties jaunieši un speciālisti, kam ikdienas darbs ir saistīts ar bērnu un jauniešu auditoriju un ko raksturo tādas īpašības kā pašiniciatīva, piederības sajūta Latvijas valstij, spēja strādāt patstāvīgi un rezultatīvi. Konkursa pretendentam jāpiemīt īpašībām, kas nepieciešamas viedokļa līderim, kā arī jābūt sabiedriski aktīvam vietējā, nacionālā vai starptautiskā mērogā. Konkurss norisināsies divās kārtās: pirmajā kārtā pretendentam ir jāiesūta pieteikuma anketa un CV, otrajā kārtā pretendenti tiks aicināti uz pārrunām, kas notiks 29. un 30. janvārī.

Nolikums :

Lasīt tālāk ...

Konkurss "TU ESI LATVIJA"

Jaunieši aicināti piedalīties foto, video un stāstu konkursā “TU ESI LATVIJA”

Līdz 19.novembrim jaunieši aicināti piedalīties video, foto un stāstu konkursā “TU ESI LATVIJA”, lai parādītu un izstāstītu savu stāstu par savu Latviju. Konkurss norisinās interneta vietnē www.Draugiem.lv/TUESILV .

Konkursa galvenajā balva ir Latvijā ražots “Blue Shock Bike” elektrovelosipēds. Papildus tiks piešķirtas 3 konkursa žurijas simpātijas balvas katrā no kategorijām (video, foto, stāsts) – “Blue Shock Bike” elektrovelospēda noma viena mēneša garumā bez maksas. Katrs konkursa dalībnieks saņem dāvanā “Blue Shock Bike” elektroveosipēda nomu 1h bez maksas.

“Mēs katrs nākam no dažādām vietām, un ikvienam no mums ir savs stāsts par savu tuvējo apkārtni un cilvēkiem. Vienlaikus mūs visus vieno vēsture, valoda, karogs un vērtības par Latviju. Ar konkursu “Tu esi Latvija”, vēlamies turpināt bloga “TUESI.LV” aizsāktos pozitīvos iedvesmu stāstus par jauniem cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos. Tādēļ aicinām ikvienu stāstīt savus stāstus un dalīties ar savu redzējumu fotogrāfijās un video par to, kāda ir  mūsu Latvija!” stāsta Sanda Brūna, Izglītības un zinātnes ministrijas politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā.

Novembra beigās konkursa žūrija atlasīs tos darbus, kas tiks virzīti konkursa finālam.  Konkursa fināla uzvarētāja darbs tiks notiekts portāla Draugiem.lv lietotāju balsojumā decembra sākumā.

Kampaņa “TU ESI LATVIJA” tiek organizēta ar mērķi veicināt jauniešos piederības apziņu Latvijai un motivāciju aktīvi līdzdarboties sava novada, pilsētas un valsts dzīvē.

Ēnu diena 2015

Ēnu diena - šogad 11.februārī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. 

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Ēnu dienas 2015 Ēnu devēju vakanču reģistrēšana norisinās no 12.janvāra līdz 2.februārim. Ēnotāju pieteikšanās norisinās no 19.janvāra līdz 4.februārim.

Sīkāka informācija: enudiena.lv

Karjeras atbalsts izglītības iestādēs

Sējas pamatskolas skolotāji un skolēni piedalās Eiropas Sociālā Fonda projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Projekta darbības laiks 2017.gada 1.janvāris līdz 2020.gada 31.decembrim.

ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” , lai nodrošinātu kvalitatīvus karjeras atbalsta pasākumus skolēniem, ieskaitot karjeras informāciju, karjeras izglītību un karjeras konsultācijas. Noslēgts ir sadarbības līgums starp Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvaldi un Valsts izglītības attīstības aģentūru, lai koordinētu šī ESF projekta izmēģinājumskolās Latvijas novados un republikas pilsētās, un Sējas pamatskola ir viena no tām.

 Šo darbu vada pedagogs karjeras konsultants, kas projekta ietvaros saņēmis papildizglītību karjeras atbalsta pasākumu īstenošanas jautājumos. Ar šo konsultantu ir noslēgts līgums 2017.gada 20. martā. Sējas pamatskolā karjeras atbalsta konsultante ir skolotāja Vizma Miķelsone. Ir uzsākts un rit aktīvs darbs projekta realizēšanā. Pirmais posms noslēgsies  š.g. 31. augustā. Darbs turpināsies arī jaunajā mācību gadā.
 
 Sējas pamatskolas direktore Inese Ozolniece

Sējas novada jauniešu telpu futbola čempionāts


NOLIKUMS:

Lasīt tālāk ...

Sējas pamatskolas 9.klases skolēnu ciemošanās Ogres tehnikumā

Karjeras atbalsta pasākums ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Mācību gada sākumā 9.klases skolēni izteica vēlēšanos nokļūt Ogres tehnikumā, lai uzzinātu vairāk par tālākās izglītības iespējām un sadzīves apstākļiem. Interese bija pamatota, jo, tuvojoties brīdim, kad jāpieņem lēmums par savas izglītības turpināšanu, ir jābūt pārliecībai par to ko gribu, ko varu un vajag.

Lasīt tālāk ...

Jauniešu garantija

Latvijā savu darbību ir uzsākusi Eiropas Savienības programma “Jauniešu garantija”, kas vērsta uz to jauniešu, kas nemācās un nestrādā, integrēšanu darba tirgū. Programmas ietvaros jauniešiem, kas reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā, ir pieejamas virkne programmu. Plašāka informācija par Jauniešu garantijas pasākumiem ir pieejama NVA mājas lapā


Savukārt, tiem jauniešiem, kas neatbilst bezdarbnieka statusam vai nav par tādu kļuvuši, jau nākošajā gadā tiks atvērtas īpaši šiem jauniešiem paredzētas programmas, kuras administrēs Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra un finansējuma saņēmējas būs pašvaldības.

Īstenojot projekta aktivitātes, tiks sniegts atbalsts apmēram 5260 jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem.

Projektu plānots īstenot sadarbībā ar pašvaldībām vai to apvienībām, kas savā pašvaldībā darbam ar mērķa grupas jauniešiem veidos stratēģiskās partnerības, projekta aktivitāšu īstenošanā iesaistot biedrības, nodibinājumus (īpaši jauniešu organizācijas) un citas institūcijas (piemēram, jauniešu centrus, darba devēju organizācijas, probācijas dienestus, policiju, izglītības iestādes, sporta iestādes, uzņēmumus, nozaru asociācijas, sociālos dienestus u.c.).

Sējas pamatskolas skolēnu ciemošanās Rīgas Motormuzejā

Karjeras atbalsta pasākums ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Sējas pamatskolas skolēniem aprīlī bija iespēja apmeklēt Motormuzeju. Eiropas projekta ietvaros saistībā ar karjeras izglītību šis pasākums bija bez maksas. Muzeja nodarbībā skolēni iepazina mašīnu rašanās vēsturi gides vadībā. Bija iespēja arī praktiski darboties, veidojot vēja ģeneratorus. Tā kā ikdienā elektrību patērējam ik brīdi, tad jāmeklē un jāaktualizē alternatīvi enerģijas ieguves veidi. Skolēni nelielās grupās no piedāvātajiem materiāliem veidoja spārnus vēja ģeneratoriem. Eksperimentējot ar spārnu lielumu un formu, tika mēģināts iegūt maksimālo ātrumu. Izmantojot mākslīgo vēju (ventilatoru) un pieslēgto mēraparātu, tika noteikt ģeneratora griešanās ātrums.  Ātrākais vēja ģenerators bija 4.klases Vēja komandai.Vislabākais veids jaunu zināšanu apguvei, protams, ir praktiskā darbība.
Teksts un foto: skolotāja Kristīne Žilinska

Apakškategorijas

Aktīvā pozīcija: Jaunatnes lietas