No icon

Bibliotēkas

Bibliotēkas

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Februāra mēnesī bibliotēkas grāmatu krājums papildināts ar 30 jaunieguvumiem.
I. Baueres “Dieva riekšavā” romāna galvenie notikumi risinās 19. gadsimta sākumā Cēsu pusē. Atklāt noslēpumu vai paņemt to līdzi kapā. Par laimi, pagātne nav kaps. D. Avotiņas “Likteņmezgli” romāns māca, ka Latvijas zeme ir zemnieku zeme. Svēta zeme. Maizes audzētāja. Tautas spēks. Liepājas rakstnieka Ē. Kūļa īsprozas izlasē “Nelūdz, sudrabkaija” sakopoti dažādu laikposmu darbi. Stāsti un noveles valdzinās gan ar daudzveidību, gan krāsainību saturā un valodā. M. Zālītes “Paradīzes putni” romānā apburoši viegli pieskārieni pasaulei sapņa gaismā mijas ar atskārsmi par dubļos iemītiem likteņiem. K. Vestas “Tu man patīc”romāns jauniešiem pārsteigs ar humoru, sirsnīgumu un dzirksti. D. Avotiņas “Liktenim tīk pajokot” liriskais romāns sākas ar klasisku mīlas trīsstūri, kurā mazliet neparasti, iespējams, ir vien tas, ka viena no trīsstūra smailēm ir muižnieku kārtas pārstāvis. D. Judinas “Kad klusums kliedz” romānā viss notiek vienlaikus – tagadne, pagātne un nākotne. Visam sava cena. Arī klusēšanai. Klusums kliedz visskaļāk. B. Zīles “Melu meistars” grāmata ir aizraujošs stāsts par mīlestību, noziegumiem, dzīves jēgas un patiesības meklējumiem uz spilgti attēlotas nesenās vēstures fona. Skolēnus iepriecinās D. Kinnija “Grega dienasgrāmata” 12. grāmata. A. Bikovas “Patstāvīgs bērns vai kā kļūt par ideālu mammu” izlasot šo grāmatu, uzzināsiet – kad bērnam palīdzēt, bet kad tomēr labāk to nedarīt. I. Paičs “Deviņi dvēseles uzdevumi” sniegs atbildes, ka jebkura izaugsme un pārmaiņas cilvēka dzīvē sākas ar dziļu un godīgu skatījumu uz sevi. Būt cilvēkam nozīmē nest sevī kaislības. A. Lemberga “Zagļi Lemberga kurpēs” grāmatā ir izanalizēts tikai viens no apjomīgā kriminālprocesa kāzusiem. Šķiet, siers garšo visiem – vismaz nav gadījies sastapt nevienu, kurš apgalvotu pretējo. Grāmatā “Siera ēdieni”atradīsiet interesantas receptes, kas bagātinās ikdienas maltīti un palīdzēs uzklāt svētku galdu. Lai izdodas! K. Eljotas “Par pagājušo nakti” romāns ir intrigu un sirsnīga humora pilns. K. Vaitas “Vēja čuksti stikla lauskās” romānā rūpīgi glabātie noslēpumi izlaužas un pilnībā maina ne vienu vien dzīvi. Stiklu mēdz uzskatīt par trauslu materiālu, bet tikai retais aizdomājas, ka tas ņemts no zemes, rūdīts ugunī un bezgalīgi skalojies okeāna viļņos. K. Mortones “Ezera māja’’atklās kādas ģimenes pagātni, ko jauna meitene pūlas aizmirst visu mūžu. E. Gilbertas “Lielā burvība” grāmata pavērs ceļu uz brīnumainu pasauli. L. Madeleines “Mazā Parīzes konditoreja” grāmata  ir reibinošs stāsts par kaisli un nodevību, bet tajā mīlestība, protams gūst virsroku.  Pēc lasītāju lūguma iegādāta D. Brauna jaunākā grāmata “Sākums” , A. Todas “After” ceturtā  grāmata un E. Ferrantes “Pazudušais bērns”  ceturtā grāmata.  Tiksimies bibliotēkā!

Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

 

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Pabažu bibliotēkas grāmatu krājums septembrī papildināts ar 33 jaunieguvumiem.

D Judinas ''Gredzens'' grāmatā viss sākās ar kartupeļu vagā atrastu sudraba gredzenu. Atradums iekustina neapturamu pagātnes notikumu lavīnu. D. Butrimas romāna ''Kaislīgie rododendri'' lietošanas galvenais nosacījums – uztvert izlasīto pēc iespējas vieglāk. Bet drīkst izgaršot arī kā jauno, romāna varoņa radīto vīnu. ''Dimanti tavā pagalmā'' ir praktiska dzīvesstila grāmata, kuru veidojusi vairāku sieviešu žurnālu galvenā redaktore G. Bičevska. I. Indrānes ''Basām kājām'' grāmatā ir apkopoti īsi stāstiņi un tēlojumi. A. Auziņa ''Bīstamā līdzība'' romāna darbība aptver plašu laika posmu – no 19. gadsimta līdz trešās Atmodas gadiem. M Jakubovska ''Ievu kalni, ievu lejas'' romāns ir autora cieņas un mīlestības apliecinājums laukiem. Cilvēkiem, kas tajos joprojām dzīvo un nepadodas visiem negantajiem vējiem. Pēc lasītāju ieteikuma, iegādāta A. Vēriņa grāmata ''Peonijas''. V. Lāča ''Latviešu ļeģions'' grāmata ir pierādījums tam, ka latviešu tautas lielākā daļa un tautas jaunākā paaudze bija gatava darīt visu, lai krievu un komunistu vara Baigā gada izpausmēs nekad vairs Latvijā neatkārtotos. E. Mārtužas ''Langobardi'' grāmatā notikumi savērpjas un saaužas kā sievietes austie audekli. Z. Saga ''Meitene tīmeklī'' romāns ir par meiteni, kura tīmeklī raksta blogu par savām slēptākajām jūtām, par draudzību, zēniem, savu trako ģimenīti. Skolēniem iegādāta E. Horovica triloģijas grāmatas. Galvenā varoņa ģenialitāte liek saprast, cik tā parastu pusaudzi padara par varoni, kuram piemīt gan jūtīgums, gan spēcīgs raksturs. D. Santopolo ''Gaisma, kuru mēs pazaudējām'' ir romāns par sievietes un vīrieša mīlasstāstu. N. Robertsas ''Kad saulriets noskūpsta debesis'' romāna pamatā ir līdzsvars starp romantiku un trilleri, tomēr šis vēstījums ir dziļāks, spriedze gandrīz vai taustāma, un beigu atrisinājums liks sirdij pukstēt paātrināti. M. Robotama ''Dzīvību vai nāvi'' romānu izlasot atradīsiet atbildes uz jautājumu – kāpēc lai cilvēks bēgtu no cietuma tieši vienu dienu pirms savas atbrīvošanas.  K. Kroftas ''Kamēr tu gulēji'' ir šokējošs psiholoģisks trilleris, kas pārsteidz ar pavērsienu asumu un vērienīgu ātrumu. Vismazākos lasītājus gaidīs M. Bonda ''Pasaka par peļu pili'' grāmata. Lasi šo sirsnības un mīļuma caurvīto stāstu un dzīvo līdzi pelīšu gaitām. Savus lasītājus gaidīs D. Gripando, T. Perijas, L. Moriartija,  S. Simukas, K. Kellijas jaunākie darbi. Tiksimies bibliotēkā un jauku visiem rudeni !
 
Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

Grāmatu jaunumi “Ainavas” bibliotēkā.

 

Bibliotēkas grāmatu krājums  papildināts ar 40 jaunieguvumiem.

Latviešu autoru daiļliteratūras cienītājiem-
Arnolds Auziņš “Pūcei aste noziedēja”(Romāns),
Kornēlija Apškrūma “Piektais gadalaiks”(Atmiņu stāsti),
 Dagnija Dreika”Baltais tornis”(romāns),
 Egīls Dambis”Trīs saules”(dzeja),
Māris Linde “Ne tikai pēdas sniegā...”(romāns).

Tulkotā  ārzemju daiļliteratūra.
L. Railija “Orhideju nams”,
M.Makinērlija”Mīlestības ieleja”,
Dž.Korija “Mana vīra sieva”,
S.E.Filipsa “Mana muļķa sirds”,un “Varoņi ir mana vājība”,
K.Hārmeta “Aizmirstības kanēļa smarža”,
D.Eliss”Adrenalīns”,
K.Kesa “Prinča līgava Mantiniece”(4.grām.),
M.Džonsone “Randiņš tējnīcā”,
H.Lindberga “Stokholmas fails”,
M.Kīza”Šarmantā vīrietī iemīlēties nedrīkst”,
D.Džesta “Tiffany zvaigznes”.

Bērnu un Jauniešu daiļliteratūra.
R.Benska no sērijas: Noslēpumainā Karaļvalsts 
“Nāru klintis ”3.grām.  un “Burvju kalns” 4.grām.,
,H.Veba”Aizmirstais kucēns”,
T.Parvela”Muris un Vufs”,
M.Bonds”Pasaka par peļu pili”,
M.Rungulis”Pastaiga mirušo pilsētā:Pārupes spoku stāsti”,
Ieva Samauska “Skaļā klase”,
S.Edgāra,P.Boerns”14 -14”,
 Z.Saga”Meitene tīmeklī”1.gr.,”Meitene tīmeklī dodas turnejā”2.gr.,
Dž.Klārka “Kaķu meitiņa Pūciņa”,
E.Naits “Lesija atgriežas mājās”
 
           
Sakarā ar atvaļinājuma laiku
Bibliotēka būs slēgta no  10.07. - 21.08.
Bibliotēkas pakalpojumi būs pieejami:
      25.07.       9:30 – 13:00
     08.08.       9:30 – 13:00
 
                                           Tālr.: 28606400

 

Sējas novada Pabažu bibliotēkas apmeklētāju ievērībai!

Sējas novada Pabažu bibliotēkas
apmeklētāju pieņemšanas laiks
atvaļinājuma laikā
no 3. jūlija līdz 14. augustam:

11. jūlijā 9.00 – 12.00
25. jūlijā 9.00 – 12.00
8. augustā 9.00 – 12.00

Tālr. 27891865

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Lai veicinātu skolēnu lasīšanu, Pabažu bibliotēka iegādājās ''Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017'' grāmatu kolekciju. Vismazākos lasītājus gaidīs D. Šukisa ''Ezītis, kurš mīlēja slepeni'' grāmatiņa, kur attēloti notikumi jautrajā lauku sētā. A. Kreituses ''Puika, kas zīmēja kaķus'' ir grāmata, kurā vizuālais tēls mijiedarbojas ar pasakas tekstu, rosinot lasītāja/skatītāja fantāziju. Ķ. Kasparaviča ''Īsi stāstiņi par lietām'' ir grāmata, kurā apkopoti brīnišķīgākie stāsti par lietām, kas apbūruši mazākos lasītājus un viņu vecākus. Kad rūķis Snūķis nozog pavasari un rudeni, sākās piedzīvojumi L. Stumbres ''Pūcīte ar zeltainajām acīm'' grāmatā, jo dzīve bez piedzīvojumiem vispār ir garlaicīga. T. Parvela ''Muris un Vufs'' ir maigi humoristiska, brīnišķīgi uzrakstīta, izklaidējoša grāmata. M. Viškas ''Baltais lācis'' ir pasaku pavārgrāmata vecākiem un bērniem, kas sola piedzīvojumus virtuvē. M. Parras ''Vafeļu sirdis'' ir stāsts par divu labāko draugu gaitām viena gada garumā.  Neaizmirstams, piedzīvojumiem bagāts stāsts par draudzību un brīvību lasāms E. Ibotsones ''Ceļojums uz Amazoni'' grāmatā.  I. Samauskas ''Skaļā klase'' dzejoļu krājumā skolēns lasīs pats savus vārdus, vecāki dzirdēs sava bērna raizes. O. Olafsdotiras ''Rabarberu sarkanais'' ir stāsts par meitemi, kas nav tāda kā visi citi bērni. Š. Vilkinsones ''Es joprojām krītu''romāns par Īrijas jauniešiem, kas atklāj interesantas atšķirības salīdzinājumā ar Latvijas skolas dzīvi, bet galvenokārt vēsta par attiecībām ģimenē. K. Vērdiņa ''Tētis'' dzejoļu krājums par tēti politiķi, šoferi, filozofu, mīļo tēti un kašķīgo tēti. Gan jau tētis galā tiks ! M. Turtšaninovas ''Marēsi sarkanā klostera hronikas'' grāmatā lasīsiet par negaidītiem notikumiem un pārbaudījumiem, kas piemeklē  Marēsi. Skolēnu vecākiem ieteicams izlasīt  E. Dora ''Mums neredzamā gaisma'' grāmatu, kad divas dzīves, divi stāsti  kādā brīdī saplūst vienā.  D. Vīgantes ''Ledus apelsīns''  ir psiholoģiski precīzi stāsti par cilvēkiem, kuru dzīves veidojis 20. gadsimts. R. M. Stefordas ''Brīvroku mamma'' grāmatā ir ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko. Ņ Masiļūnes ''Pankūkas, pīrāgi'' lasīsiet, ka pankūku mīklai var pievienot visneiedomājamākās sastāvdaļas. Tās var cept plānas un biezas, raudzētas un neraudzētas. Bet pats galvenais – tās var ēst turpat virtuvē no pannas, jo īsti labi garšo tikai karstas pankūkas. R. S. Bakingema ''Strupceļš'' ir absolūti moderns trilleris par izdzīvošanu un atriebību.  Rakstnieces A. Mariņinas ''Sods bez ļauna nodoma''  jaunākā grāmata gaidīs savus lasītājus. D. Dreikas ''Baltais tornis'' romāna pamatā ir veca un mūžam jaunā problēma par savas vietas un sava ceļa meklējumiem dzīvē.  T. Mērtona ''Septiņloku kalns'' stāsts ietver mūžīgos kopīgās cilvēciskās pieredzes elementus. Tieši tas padara šo stāstu tik universālu. Savus lasītājus gaidīs H. Lindbergas, Š. Linkas un S. Larkas jaunākie darbi. Tiksimies bibliotēkā!
 
Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

Comment