Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Februāra mēnesī bibliotēkas grāmatu krājums papildināts ar 30 jaunieguvumiem.
I. Baueres “Dieva riekšavā” romāna galvenie notikumi risinās 19. gadsimta sākumā Cēsu pusē. Atklāt noslēpumu vai paņemt to līdzi kapā. Par laimi, pagātne nav kaps. D. Avotiņas “Likteņmezgli” romāns māca, ka Latvijas zeme ir zemnieku zeme. Svēta zeme. Maizes audzētāja. Tautas spēks. Liepājas rakstnieka Ē. Kūļa īsprozas izlasē “Nelūdz, sudrabkaija” sakopoti dažādu laikposmu darbi. Stāsti un noveles valdzinās gan ar daudzveidību, gan krāsainību saturā un valodā. M. Zālītes “Paradīzes putni” romānā apburoši viegli pieskārieni pasaulei sapņa gaismā mijas ar atskārsmi par dubļos iemītiem likteņiem. K. Vestas “Tu man patīc”romāns jauniešiem pārsteigs ar humoru, sirsnīgumu un dzirksti. D. Avotiņas “Liktenim tīk pajokot” liriskais romāns sākas ar klasisku mīlas trīsstūri, kurā mazliet neparasti, iespējams, ir vien tas, ka viena no trīsstūra smailēm ir muižnieku kārtas pārstāvis. D. Judinas “Kad klusums kliedz” romānā viss notiek vienlaikus – tagadne, pagātne un nākotne. Visam sava cena. Arī klusēšanai. Klusums kliedz visskaļāk. B. Zīles “Melu meistars” grāmata ir aizraujošs stāsts par mīlestību, noziegumiem, dzīves jēgas un patiesības meklējumiem uz spilgti attēlotas nesenās vēstures fona. Skolēnus iepriecinās D. Kinnija “Grega dienasgrāmata” 12. grāmata. A. Bikovas “Patstāvīgs bērns vai kā kļūt par ideālu mammu” izlasot šo grāmatu, uzzināsiet – kad bērnam palīdzēt, bet kad tomēr labāk to nedarīt. I. Paičs “Deviņi dvēseles uzdevumi” sniegs atbildes, ka jebkura izaugsme un pārmaiņas cilvēka dzīvē sākas ar dziļu un godīgu skatījumu uz sevi. Būt cilvēkam nozīmē nest sevī kaislības. A. Lemberga “Zagļi Lemberga kurpēs” grāmatā ir izanalizēts tikai viens no apjomīgā kriminālprocesa kāzusiem. Šķiet, siers garšo visiem – vismaz nav gadījies sastapt nevienu, kurš apgalvotu pretējo. Grāmatā “Siera ēdieni”atradīsiet interesantas receptes, kas bagātinās ikdienas maltīti un palīdzēs uzklāt svētku galdu. Lai izdodas! K. Eljotas “Par pagājušo nakti” romāns ir intrigu un sirsnīga humora pilns. K. Vaitas “Vēja čuksti stikla lauskās” romānā rūpīgi glabātie noslēpumi izlaužas un pilnībā maina ne vienu vien dzīvi. Stiklu mēdz uzskatīt par trauslu materiālu, bet tikai retais aizdomājas, ka tas ņemts no zemes, rūdīts ugunī un bezgalīgi skalojies okeāna viļņos. K. Mortones “Ezera māja’’atklās kādas ģimenes pagātni, ko jauna meitene pūlas aizmirst visu mūžu. E. Gilbertas “Lielā burvība” grāmata pavērs ceļu uz brīnumainu pasauli. L. Madeleines “Mazā Parīzes konditoreja” grāmata  ir reibinošs stāsts par kaisli un nodevību, bet tajā mīlestība, protams gūst virsroku.  Pēc lasītāju lūguma iegādāta D. Brauna jaunākā grāmata “Sākums” , A. Todas “After” ceturtā  grāmata un E. Ferrantes “Pazudušais bērns”  ceturtā grāmata.  Tiksimies bibliotēkā!

Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Pabažu bibliotēkas grāmatu krājums septembrī papildināts ar 33 jaunieguvumiem.

D Judinas ''Gredzens'' grāmatā viss sākās ar kartupeļu vagā atrastu sudraba gredzenu. Atradums iekustina neapturamu pagātnes notikumu lavīnu. D. Butrimas romāna ''Kaislīgie rododendri'' lietošanas galvenais nosacījums – uztvert izlasīto pēc iespējas vieglāk. Bet drīkst izgaršot arī kā jauno, romāna varoņa radīto vīnu. ''Dimanti tavā pagalmā'' ir praktiska dzīvesstila grāmata, kuru veidojusi vairāku sieviešu žurnālu galvenā redaktore G. Bičevska. I. Indrānes ''Basām kājām'' grāmatā ir apkopoti īsi stāstiņi un tēlojumi. A. Auziņa ''Bīstamā līdzība'' romāna darbība aptver plašu laika posmu – no 19. gadsimta līdz trešās Atmodas gadiem. M Jakubovska ''Ievu kalni, ievu lejas'' romāns ir autora cieņas un mīlestības apliecinājums laukiem. Cilvēkiem, kas tajos joprojām dzīvo un nepadodas visiem negantajiem vējiem. Pēc lasītāju ieteikuma, iegādāta A. Vēriņa grāmata ''Peonijas''. V. Lāča ''Latviešu ļeģions'' grāmata ir pierādījums tam, ka latviešu tautas lielākā daļa un tautas jaunākā paaudze bija gatava darīt visu, lai krievu un komunistu vara Baigā gada izpausmēs nekad vairs Latvijā neatkārtotos. E. Mārtužas ''Langobardi'' grāmatā notikumi savērpjas un saaužas kā sievietes austie audekli. Z. Saga ''Meitene tīmeklī'' romāns ir par meiteni, kura tīmeklī raksta blogu par savām slēptākajām jūtām, par draudzību, zēniem, savu trako ģimenīti. Skolēniem iegādāta E. Horovica triloģijas grāmatas. Galvenā varoņa ģenialitāte liek saprast, cik tā parastu pusaudzi padara par varoni, kuram piemīt gan jūtīgums, gan spēcīgs raksturs. D. Santopolo ''Gaisma, kuru mēs pazaudējām'' ir romāns par sievietes un vīrieša mīlasstāstu. N. Robertsas ''Kad saulriets noskūpsta debesis'' romāna pamatā ir līdzsvars starp romantiku un trilleri, tomēr šis vēstījums ir dziļāks, spriedze gandrīz vai taustāma, un beigu atrisinājums liks sirdij pukstēt paātrināti. M. Robotama ''Dzīvību vai nāvi'' romānu izlasot atradīsiet atbildes uz jautājumu – kāpēc lai cilvēks bēgtu no cietuma tieši vienu dienu pirms savas atbrīvošanas.  K. Kroftas ''Kamēr tu gulēji'' ir šokējošs psiholoģisks trilleris, kas pārsteidz ar pavērsienu asumu un vērienīgu ātrumu. Vismazākos lasītājus gaidīs M. Bonda ''Pasaka par peļu pili'' grāmata. Lasi šo sirsnības un mīļuma caurvīto stāstu un dzīvo līdzi pelīšu gaitām. Savus lasītājus gaidīs D. Gripando, T. Perijas, L. Moriartija,  S. Simukas, K. Kellijas jaunākie darbi. Tiksimies bibliotēkā un jauku visiem rudeni !
 
Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

Grāmatu jaunumi “Ainavas” bibliotēkā.

Bibliotēkas grāmatu krājums  papildināts ar 40 jaunieguvumiem.

Latviešu autoru daiļliteratūras cienītājiem-
Arnolds Auziņš “Pūcei aste noziedēja”(Romāns),
Kornēlija Apškrūma “Piektais gadalaiks”(Atmiņu stāsti),
 Dagnija Dreika”Baltais tornis”(romāns),
 Egīls Dambis”Trīs saules”(dzeja),
Māris Linde “Ne tikai pēdas sniegā...”(romāns).

Tulkotā  ārzemju daiļliteratūra.
L. Railija “Orhideju nams”,
M.Makinērlija”Mīlestības ieleja”,
Dž.Korija “Mana vīra sieva”,
S.E.Filipsa “Mana muļķa sirds”,un “Varoņi ir mana vājība”,
K.Hārmeta “Aizmirstības kanēļa smarža”,
D.Eliss”Adrenalīns”,
K.Kesa “Prinča līgava Mantiniece”(4.grām.),
M.Džonsone “Randiņš tējnīcā”,
H.Lindberga “Stokholmas fails”,
M.Kīza”Šarmantā vīrietī iemīlēties nedrīkst”,
D.Džesta “Tiffany zvaigznes”.

Bērnu un Jauniešu daiļliteratūra.
R.Benska no sērijas: Noslēpumainā Karaļvalsts 
“Nāru klintis ”3.grām.  un “Burvju kalns” 4.grām.,
,H.Veba”Aizmirstais kucēns”,
T.Parvela”Muris un Vufs”,
M.Bonds”Pasaka par peļu pili”,
M.Rungulis”Pastaiga mirušo pilsētā:Pārupes spoku stāsti”,
Ieva Samauska “Skaļā klase”,
S.Edgāra,P.Boerns”14 -14”,
 Z.Saga”Meitene tīmeklī”1.gr.,”Meitene tīmeklī dodas turnejā”2.gr.,
Dž.Klārka “Kaķu meitiņa Pūciņa”,
E.Naits “Lesija atgriežas mājās”
 
           
Sakarā ar atvaļinājuma laiku
Bibliotēka būs slēgta no  10.07. - 21.08.
Bibliotēkas pakalpojumi būs pieejami:
      25.07.       9:30 – 13:00
     08.08.       9:30 – 13:00
 
                                           Tālr.: 28606400

Sējas novada Pabažu bibliotēkas apmeklētāju ievērībai!

Sējas novada Pabažu bibliotēkas
apmeklētāju pieņemšanas laiks
atvaļinājuma laikā
no 3. jūlija līdz 14. augustam:
 
11. jūlijā    9.00 – 12.00
25. jūlijā    9.00 – 12.00
8. augustā  9.00 – 12.00
 
Tālr. 27891865

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Lai veicinātu skolēnu lasīšanu, Pabažu bibliotēka iegādājās ''Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017'' grāmatu kolekciju. Vismazākos lasītājus gaidīs D. Šukisa ''Ezītis, kurš mīlēja slepeni'' grāmatiņa, kur attēloti notikumi jautrajā lauku sētā. A. Kreituses ''Puika, kas zīmēja kaķus'' ir grāmata, kurā vizuālais tēls mijiedarbojas ar pasakas tekstu, rosinot lasītāja/skatītāja fantāziju. Ķ. Kasparaviča ''Īsi stāstiņi par lietām'' ir grāmata, kurā apkopoti brīnišķīgākie stāsti par lietām, kas apbūruši mazākos lasītājus un viņu vecākus. Kad rūķis Snūķis nozog pavasari un rudeni, sākās piedzīvojumi L. Stumbres ''Pūcīte ar zeltainajām acīm'' grāmatā, jo dzīve bez piedzīvojumiem vispār ir garlaicīga. T. Parvela ''Muris un Vufs'' ir maigi humoristiska, brīnišķīgi uzrakstīta, izklaidējoša grāmata. M. Viškas ''Baltais lācis'' ir pasaku pavārgrāmata vecākiem un bērniem, kas sola piedzīvojumus virtuvē. M. Parras ''Vafeļu sirdis'' ir stāsts par divu labāko draugu gaitām viena gada garumā.  Neaizmirstams, piedzīvojumiem bagāts stāsts par draudzību un brīvību lasāms E. Ibotsones ''Ceļojums uz Amazoni'' grāmatā.  I. Samauskas ''Skaļā klase'' dzejoļu krājumā skolēns lasīs pats savus vārdus, vecāki dzirdēs sava bērna raizes. O. Olafsdotiras ''Rabarberu sarkanais'' ir stāsts par meitemi, kas nav tāda kā visi citi bērni. Š. Vilkinsones ''Es joprojām krītu''romāns par Īrijas jauniešiem, kas atklāj interesantas atšķirības salīdzinājumā ar Latvijas skolas dzīvi, bet galvenokārt vēsta par attiecībām ģimenē. K. Vērdiņa ''Tētis'' dzejoļu krājums par tēti politiķi, šoferi, filozofu, mīļo tēti un kašķīgo tēti. Gan jau tētis galā tiks ! M. Turtšaninovas ''Marēsi sarkanā klostera hronikas'' grāmatā lasīsiet par negaidītiem notikumiem un pārbaudījumiem, kas piemeklē  Marēsi. Skolēnu vecākiem ieteicams izlasīt  E. Dora ''Mums neredzamā gaisma'' grāmatu, kad divas dzīves, divi stāsti  kādā brīdī saplūst vienā.  D. Vīgantes ''Ledus apelsīns''  ir psiholoģiski precīzi stāsti par cilvēkiem, kuru dzīves veidojis 20. gadsimts. R. M. Stefordas ''Brīvroku mamma'' grāmatā ir ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko. Ņ Masiļūnes ''Pankūkas, pīrāgi'' lasīsiet, ka pankūku mīklai var pievienot visneiedomājamākās sastāvdaļas. Tās var cept plānas un biezas, raudzētas un neraudzētas. Bet pats galvenais – tās var ēst turpat virtuvē no pannas, jo īsti labi garšo tikai karstas pankūkas. R. S. Bakingema ''Strupceļš'' ir absolūti moderns trilleris par izdzīvošanu un atriebību.  Rakstnieces A. Mariņinas ''Sods bez ļauna nodoma''  jaunākā grāmata gaidīs savus lasītājus. D. Dreikas ''Baltais tornis'' romāna pamatā ir veca un mūžam jaunā problēma par savas vietas un sava ceļa meklējumiem dzīvē.  T. Mērtona ''Septiņloku kalns'' stāsts ietver mūžīgos kopīgās cilvēciskās pieredzes elementus. Tieši tas padara šo stāstu tik universālu. Savus lasītājus gaidīs H. Lindbergas, Š. Linkas un S. Larkas jaunākie darbi. Tiksimies bibliotēkā!
 
Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

''Mazs bij tēva novadiņš”

Laikā no 15. maija līdz 31. maijam Pabažu bibliotēka aicina apmeklēt izstādi:
 
''Mazs bij tēva novadiņš”,
 
kas veltīta mūsu novadniekiem Austrai Skujiņai un Zintim Ekmanim.

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Maija mēnesī bibliotēka papildināja grāmatu krājumu ar 34 jaunieguvumiem.

Grāmata ''100 vienkāršas un perfektas salātu receptes''ietver viegli pagatavojamas maltītes no visas pasaules. J. Pogrebinskas ''Mūsu dzīves krāsas'' grāmata dos dziļāku izpratni par krāsu ietekmi uz mūsu stāvokli, attiecībām ar cilvēkiem un procesiem. Olas var pasniegt dažādi. Grāmata ''100 gardi olu ēdieni'' dos ieteikumus, kā padarīt mūsu maltīti karalisku. A. Domkina ''Koks tavās mājās'' grāmatā ir viss par koksni un koksnes materiāliem. K. Drūrija ''Septītā kamera'' ir aizkustinošs, pārdomas raisošs stāsts par liktenīgu mīlestību, atbildību, draudzību un ticību labā uzvarai. A. Manfeldes ''Virsnieku sievas'' stāsts par dzimteni un mājām, kur sirds atveras sievietes svētajai trīsvienībai: sievietei, vīrietim un viņu bērnam. J. Lejiņa ''Vīrieša sirds'' stāsts ir par armijas instruktoru Ludi, kur viņa rūpīgi koptajā vecpuiša pasaulē ienāk Viņa... A. Kolberga ''Bise un kapakmens'' ir stāsts par medībām, jo medības ir kolektīvs pasākums, kurā ļauži savām acīm skata cits cita veikumu. Kāds sakars bisei un medībām ar kapakmeni, tad jālasa grāmata. M. Krekles ''Ilgu putni ar sasietiem spārniem'' romāns lauzīs priekšstatus par visiem it kā tik labi zināmo stāstu – nelaimīgu dzejnieci, kas mierinājumu meklējusi Daugavas dzelmē. L. Kotas ''Istaba'' stāsts par perestroikas dzīvi, uzspiesto tautu draudzību, kad īsti džinsi bija sapnis. ir noslēpums, kuru izdibini un atklāj, kāpēc tava atmiņa ir visbīstamākais ierocis. T. Vuda ''Ienaidnieks'' ir skarbs trilleris, kur likmes ar katru sekundi kļūst arvien augstākas, un galvenais varonis saprot, ka negribot tiek ierauts sarežģītā spēlē un nākamais mērķis ir viņs pats. R. S. Bakingema ''Strupceļš'' absolūti moderns trilleris par izdzīvošanu un atriebību. M. Ričmondas ''Laulību līgums'' romāns šokē, biedē un liek domāt līdzi. Fantastikas cienītājus gaidīs I. Eņģeles ''Sektors 18-18'' grāmata. M. Laukmanes ''No zila gaisa'' grāmatā pierakstītie vārdi nenosēstas dubļos, bet iemitinās putnu spārnos vai kāda kadiķa adatiņas, darot tās mazliet citādā zaļumā un par mirklīti maigākas. N. Beļskis vienmēr ir bijis īstens savas zemes patriots, un par to liecina viņa dzejas grāmata ''Vēstules uz bruģa''. V. Suvorova ''Spiegošanas pamati'' grāmatā lasīsiet par to, kā strādāja visvarenākā un visnoslēgtākā 20. gadsimta izlūkošanas organizācija. Savus lasītājus gaidīs M. Rābes, K. Ēriksones, S. E. Filipsas, D. Grišana, Dz. Žuravskas un Ā. Cines jaunākie darbi.
 
Bibliotēkas vadītāja I. Petrova

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Bibliotēkas grāmatu krājums martā papildināts ar 37 jaunieguvumiem.

Dzīvot savu dzīvi un nepieļaut kļūdas ir katra cilvēka spēcīgākā vēlme. A. Līvmanes
''Atvērto siržu sarunas'' grāmatā autore dalās atziņās, kas var palīdzēt izprast sevi, gūt panākumus vai vienkārši justies labāk. Idejas savam dārzam varēs smelties A. Balodes ''Puķkopība'' grāmatā. J. Krūmiņš ''Iļģuciema pašpuikas stāsti'' savos memuāros atklāti stāsta, kā tas ir izaugt pēckara Latvijā, pierādīt savu es un izveidot plaukstošu biznesu. E. Mārtužas ''Pētera zvēresta'' izlasīšana līdzinās svētku drānu uzģērbšanai, kas paceļ pāri ikdienai. Piešķir labsajūtu, pārākuma, skaistuma un vērtības izjūtu. J. Sudrabiņa ''Pēdējās dienas Kurzemē'' grāmatā ļoti saasināti atspoguļojas tā laika latviešu trimdinieku dramatiskā vēstures un pasaules izjūta.
I. Ābeles ''Duna'' piedāvā sajust vienu mēnesi šķietami rāmas ikdienas pirms lielā notikuma – 1949. gada 25. marta. Uz starta – zirgi, cilvēki un laiks. D. Dreikas romānā ''Savējie'' attēlotā būtne – antikvāre – ir kā intuīcijas iemiesojums, jo svarīga loma viņas dzīvē ir tradīcijām, dzimtai, ģenētiskajam mantojumam un  savējiem.
L. Dombrovskas ''Alkas'' jaunais romāns vēstī par trimdinieku dzīvi Austrālijā, par mītneszemes krāšņo dabu, cilvēku raksturiem un viņu dzīvesgājumiem. I. Rogas-Saulītes romānā ''Ābolu dūmi'' lasīsiet par jaunu vīrieti, kurš glābjot svešinieci sastopas ar pagātni un  greizsirdību. Vai ticībai ir sēkla, no kuras tā atkal spēj izaugt, kad šķietami mirusi pašā dvēselē.  S. Landorfas grāmata ''Izredzēts'' ir stāsts par strādnieku puiku, kurš no Teikas putekļainajām ielām kāpa uz spožākajām skatuvēm Latvijā un ārpus tās, latviešu estrādes izcilāko dziedātāju V. Lapčenoku. D. Grūbes ''Ducis cara rubļu'' stāsta par neparastu latviešu sievieti, kura visos dzīves pārbaudījumos par vissvarīgāko balstu atzinusi gara gaismu un darba tikumu. Vēstule var iepriecināt, vēstule var skumdināt, paretam gadās, ka vēstule iejaucas cilvēka liktenī, notikumi sāk vērpties pavisam citādi, nekā iepriekš gribēts, un mīlestībai basām kājām jāiet asām šķembām kaisīts ceļš - kā notiek V. Kaijaka romānā ''Vēstule''. O. Trika ''Pēdējais lapzemietis'' ir aizraujošs, spēcīgs un ģeniāls detektīvromāns. D. Judinas ''Ceturtais kauliņš'' stāsta par to, ka katram pašam jāgādā par spārniem, kas viņu uznesīs debesīs. Par veciem grēkiem vienmēr jāmaksā dubultā. F. Ermleres ''Meistarstiķis'' ir veltīts teātra pasaulei. Par māksliniekiem runājot, vienmēr ir jāatceras, ka jebkuras lielas mākslas pamatā ir vēl lielākas kaislības.  Un jebkura kaislība ir pirmais solis uz noziegumu.
Pēc lasītāju lūguma iegādātas S. Loiko ''Lidosta'' un A. Todas grāmata ''Pēc kritiena''.  Savus lasītājus gaidīs L. Teilores, I. Lindstrēmas, Jp. Delanija, N. Robertsas, D. Devero  un  D. Korijas jaunākie darbi. Skolēniem iegādāta ''Mitoloģija'', kas aizvedīs aizraujošā ceļojumā seno mītu pasaulē.  Varbūt kādam mazajam lasītājam būs interesanti doties kopā ar D. Defo ''Robinsons Krūzo'' ceļojumā. Dzejas mīļotājus gaidīs M. Ruka ''Spoži un tumšsarkani'' grāmata.
Tiksimies bibliotēkā!

Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova

Sējas novada bibliotēkas apmeklētāju ievērībai!

Sējas novada Lojas bibliotēkas
pieņemšanas laiks atvaļinājuma laikā
no 10.jūlija līdz 15.augustam:

17.07.       9.00-13.00
24.07.       9.00-13.00
31.07.       9.00-13.00
10.08.        9.00-13.00
 
Tālr.: 27891866

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Pabažu bibliotēkas grāmatu klāsts ir papildināts ar 34 jaunieguvumiem. R. Rožkalnes ''Kā saglabāt veselību'' domāta lasītājam, kuram piemīt alkas gūt zināšanas par veselīga mūža noslēpumiem. N. Grīnas ''Vieglas maltītes aktīvai dzīvei'' grāmatā ir apkopotas kārdinošas receptes brokastu ēdieniem, uzkodām, salātiem, zupām, pamatēdieniem, kas palīdzēs saglabāt zemu holesterīna līmeni. K. Fišeres ''Veselīgas ādas formula'' grāmatā atradīsiet palīdzību, ko meklējat. Pavasaris nav nemaz tik tālu, tādēļ ir vērts ieskatīties E. Bražūnes ''Tomāti no stādiem līdz ražai'' grāmatā. Pēc lasītāju lūguma iegādāta J. Rubeņa ''Viņa un viņš'' grāmata. Šai grāmatai jau ir izveidojusies rinda.  Savus lasītājus gaidīs V. Belševicas ''Bille un karš'' grāmata, kura iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. T. Kreicberga ''Lopu ekspresis'' aizvedīs pa grāmatas lappusēm Ulmaņlaikos, kad ir bailes no deportācijas, kara un nabadzības. V Selecka ''Meitenes ar eņģeļa tetovējumu'' ir aizraujošs stāsts – trilleris – par to, kā vajātie un pazemotie aizstāv savu godu un tiesības dzīvot. D. Judinas ''Septiņi vakari'' ir stāsts par sievietēm, kuru liktenis kopš aizmūžiem – lielāko dzīves smagumu un sūrumu iznest uz saviem pleciem. I. Melgalves ''Mājas bez durvīm'' ir aizraujošs psiholoģisks detektīvstāsts, kuru iespējams uztvert arī kā dziļu cilvēka iekšējās pasaules un visas sabiedrības vērojumu – tik pazīstamas brīžiem šķiet aprakstītās norises. Skolēniem iegādāta D. Kinnija ''Grega dienasgrāmata'' 11. grāmata un ''Latviešu tautas teikas''. Pēc zēnu lūguma iegādāta D. Hējera ''Sacīkstes ar nāvi un citi spoku stāsti'' grāmata. L. Guļevskas ''Jānis Kubilis'' grāmata dos iespēju – vēlreiz skatīt Jāni Kubili arī Lilijas Dzenes acīm. Š. Linkas ''Maldi'' ir psiholoģiski noslīpēts romāns, kur svarīgi ir motīvi, kas izskaidro varoņu dubulto dzīvi un samilzušās problēmas savstarpējās attiecībās. D. Egersa ''Sfēra'' ir darbs, ko derētu izlasīt ikvienam interneta lietotājam, jo liks paskatīties uz tik ierasto ar skaidrāku skatienu.  Tas, kas reiz nonācis internetā, tur būs pieejams vienmēr.  Kad dabā visdziļākajai tumsai seko jauns gaismas cēliens, mēs svinam svētkus. Šis ir laiks, kad vēlamies piedzīvot brīnumus un gaismu savā sirdī. Ir sarūpētas četras grāmatas par ziemu, jo tumšajos vakaros ģimenes lokā var palasīt un par izlasīto parunāties ar saviem tuviniekiem.

Tiksimies bibliotēkā!
 I. Petrova

Sējas novada bibliotēkas jaunumi

4.novembrī, plkst. 15.00
Sējas novada bibliotēkā Lojā,
laipni gaidīti
uz tikšanos ar daudzu lasītāju
iemīļoto rakstnieci
INGUNU BAUERI.
 
Ieskatam daži darbi no I.Baueres daiļrades:
“Ede, Pumpura sieva”, “Lizete, dzejniekam lemtā”, “Piedod, Karolīne!”, “Marta, mana Andromeda”, “Līdz septītajai paaudzei”, “Vai tiešām truša dēļ”,
“Grēksūdze”, triloģija “Ne zelts, bet putekļi”, “Sauc mani sniegā”.
 
Uz tikšanos bibliotēkā!
 

Pabažu bibliotēka aicina decembrī apmeklēt izstādi ''Mūsu bērnības kartiņas''

Daudzu māju un dzīvokļu galdus, palodzes, plauktus pilda apsveikumu kartiņas ar siltajiem vārdiem, laimes un veiksmes vēlējumiem. Bet kādas tās izskatījās pirms 10, 15, 20 un 30  gadiem?

Izrādās, ka pirmie, kas ieviesa analogus apsveikumus mūsdienu apsveikuma kartiņām, ir ķīnieši. Sākotnēji uz šīm kartiņām obligāti norādīja tikko ciemojušos viesu un namatēvu vārdus, vēlāk pievienoja piezīmes par pievienotajām dāvanām. Taču viens palicis nemainīgs kopš senatnes – gan tad, gan tagad tiek rakstīti veselības, ilga mūža un veiksmes vēlējumi.

Izstādē būs apskatāmas ne tikai mūsu bērnības kartiņas, bet arī no Amerikas un Vācijas sūtītām apsveikuma kartiņām uz Latviju.


 

Masku darbnīca

Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Bibliotēkas grāmatu krājums ir papildināts ar 38 jaunieguvumiem.
Par to, kādi esam, ko gūstam un ko zaudējam, par dzīvi laikā, kas mums dots, par cilvēka dabu un mums pašiem dabā M. Svīre ''Ja pulkstenis nenodos'' grāmatā dalās ar lasītāju domās un apcerēs. M. Jakubovskas likteņstāsts ''Melnā Berta'' vispirms ir stāsts par sievietes ilgām mīlēt un būt mīlētai, par savas tautas vēsturē ieaustiem sapņiem un par latvieša dvēselei raksturīgo spītu izturēt jebkuru likteņa pārbaudījumu. I. Raščevskas grāmatā ''Norakstītie'' varoņi dzīvo Valdonē, kas ir mazs pagastiņš uz novadu robežas. Un dzīve te rit līdzīgi kā jebkurā citā vietā Latvijā. Tā mēs dzīvojam, taču reizēm kaut kas izjauc ikdienas ritmu. Paiet laiks un tikai tad ieraugām, cik pārsteidzoši daudz ir vienkārši izmestā, noliegtā un nesakārtotā tajā, ko sauc par dzīvi. Varbūt kaut ko vēl var savākt, izvērtēt vai saglābt. Kamēr nav par vēlu ... L. Nemiera ar jaunāko darbu ''Sofijas noslēpums'' sevi piesaka jaunā – kriptoromāna žanrā.  V. Seleckis ''Sārta asins baltā sniegā'' romāna galvenais varonis ir advokāts Māris, kurš apjautis kopsakaru ar sava tēva nogalināšanu pirms desmit gadiem, iejūtas detektīva lomā. Atklājas pārsteidzošas sakarības. Rakstnieces A. S Gailītes grāmatu pamatā ir reālu cilvēku dzīve. Rakstnieces jaunajā grāmatā ''Sintijas stāsts'' lasīsim par meiteni, kuras labestība, gaišums un ticība arī ļoti grūtos dzīves brīžos iedvesmos lasītājus ticēt labajam. T. Kreicbergs grāmatā ''Lopu ekspresis'' ir uzcēlis varenu tiltu pāri gadu desmitiem, pāri jūrām un okeāniem, pāri bailēm, izmisumam, vientulībai un iznīcībai, lai Laura un Pēteris – divi trimdinieki uz bezgalīgām vilciena sliedēm – satiktos. D. Avotiņas ''Nezūdošā vērtība'' grāmatā lasīsim par to, kā viss dzīvē mainās. Cilvēks noveco un mirst. Citi nāk vietā. Tikai zeme, labā zeme paliek un nemainās. Tā ir vienīgā pasaules un cilvēka mūža nezūdošā vērtība. Rakstnieka Ē. Kūļa ''Vainīgais'' jaunais romāns turpina tēmu par dzīves pabērniem, kuru izvēles lielākoties nosaka ģimene, kādas sabiedrībā mēdz dēvēt par nelabvēlīgām. Bieži vien šādiem jauniešiem pietrūkst atbalsts un mīlestība. Pēc lasītāju lūguma iegādāta L. Lapsas grāmata ''Zem Muhameda bārdas'' un V. Vītola grāmata ''Pārdomas par Krieviju''. Jebkuras attiecības prasa no mums darbu mūža garumā. J. Rubeņa ''Viņa un viņš'' grāmata ir veltīta visiem, kas joprojām uzdrīkstas uzticēties riskantajām, iepriekš neparedzamajām, bet tik nepieciešamajām un neizbēgamajām cilvēku attiecībām.Garajos ziemas vakaros var palasīt I. Neretas ''Latvisks dārzs'' un grāmatu ''Dārza darbi gadalaikos''. J. Porziņģa ''Brālis''grāmatas varonis  ciniski un augstprātīgi izsvilpts uz jaunpienācēju skatuves, viņš pēc dažiem mēnešiem piespiež fanātisko un izlutināto pūli sevi nēsāt uz rokām, liekot apskatniekiem atzīt – ja kaut kas labs šajā basketbola pilsētā vienas sezonas laikā ir noticis, tad tā ir baltā vienradža iedotā cerība. K. Doda savā jaunākajā romānā ''Atriebes impērija'' pasniedz veiksmīgi sajauktu nozieguma un romantikas kokteili. E. Gifinas ''Dzīves līkloči'' ir stāsts par draudzību, ģimeni un drosmi sekot savai sirdij, lai kurp tā aizvestu.  J. Nesbē ''Dēls'' romāna autors piedāvā spriedzes pilnu psiholoģisko romānu par atriebību Oslo korumpēto aprindu nežēlīgajā hierarhijā. Studentiem iegādāti Z. Freida darbi. Skolēniem iegādāta D. Hējera ''Pamestais kaps'' un A. Štefensmeijera ''Līzelote apslimusi''. Receptes sātīgai un veselīgai maltītei atradīsiet grāmatā ''Spēcinoši''. Dzejas mīļotājus gaidīs D. Žuravskas jaunākais darbs ''Ar ceļa vēju''. Bibliotēkā ir iegādātas M. Fridrihsones, L. Šmites, D. Heieres, D. Hofmeira, M. Pohodņevas jaunākie darbi. Tiksimies bibliotēkā!

I. Petrova
 

Bibliotēku darba laiki


 

Sējas novada bibliotēku normatīvie dokumenti:

Pabažu bibliotēkas Nolikums

Grāmatu jaunumi novembrī “Ainavas” bibliotēkā.

Latviešu autoru daiļliteratūras cienītājiem – Inga Gaile “Stikli”  Romāna anotācija:
“Romāna “Stikli” darbība risinās no 1937. līdz 1939.gadam, kad Latvijā valda Kārļa Ulmaņa autoritārais režīms. Tas ir laikmets, kad Latvijas vēsturē, pēc daļas mūsdienu Latvijas iedzīvotāju domām, bija pārpilnības, latviskuma un kārtības laiks. “Stiklos” valdošā atmosfēra, notikumi, kas risinās laikā, kad viss šķiet labi, bet to, kas neatbilst valdošā vairākuma izpratnei par labo un ļauto, apiet, noklusē vai mēģina ierobežot, diemžēl atgādina šodienas Latviju.”
Stikli” ir sāpīga, aizrautīga, bīstama, ārkārtīgi skaista, dziļa, plūstoša un griezīga grāmata; tas ir stāsts, kur satiekas dzeja ar prozu; romāns ar potenciālu nogremdēt lasītāju. Un gribas teikt – šo būtu jālasa visiem, visiem, bet jo īpaši “pareizajiem” ļaudīm,tikumības cīnītājiem un tiem, kuri vienmēr visu zina labāk.   Gundega Repše “Bogene.”   Anotācija:  Cilvēks ir pasaule, dzimta ir pasaule, nācija ir pasaule. “Bogenē” šīs pasaules neredzamām, taču mežonīgi izjūtamām spēka līnijām ir savā starpā saistītas, tās pārklājas un ieaug cita citā vai, zibeņus šķiļot, saduras, attālinās un pagaist bezgalībā, tās dzimst, dzīvo, mirst. Taču lāgiem pasaules tiek varmācīgi iznīcinātas. Аrī apokalipsē, kas Latviju sasniedza 1940. gada 17. jūnijā. Pilnmēness un Bogene — mūžīgā līdzdzīvotāja, varbūt pēdējais patvērums, bet viņa pastāv.

Pauls Bankovskis “Trakie veči”   Anotācija:  Vectēvs mūža nogali esot vadījis, sēdēdams mājas priekšā un savas dzīves iznākumā vainodams bezmaz vai visu pasauli. Zināms jau, ka depresija ir vienīgi tāda sieviešu kaite. Īstiem vīriem šādas smieklīgas sērgas nepielīp. Bet, ja nu tomēr grūtsirdība kādreiz sāk nomākt, zāles ir viegli atrodamas. Tad ir jāiedzer un savā galvā, savā istabā, šķūnītī, pagrabā, garāžā, darbnīcā, kaut vai gultā zem segas jārada tikai sev vienam piederoša telpa. Tajā tad nu var ieslodzīt un dzenāt visas savas iedomas par to, cik gan viss pasaulē ierīkots šķērsām un aplami un kas gan cilvēcei būtu darāms, lai nepareizības vērstu par labu. Ja nav slinkums un ir vēl spars, ar savu pētījumu rezultātiem kādā dzīves posmā var sākt uzbāzties laikrakstu redakcijām, valsts vai pašvaldību iestādēm un visiem pārējiem. Iedzeršanu un šo savdabīgo jaunrades procesu var un pat vajag apvienot, jo nekādas skaidrības par to, kas ir kaut kā cēloņi un kas sekas, pasaulē nav vēl šobaltdien.

Māra Jaku bovska “Melnā Berta”    Anotācija:  Ir sācies Pirmais pasaules karš, un daudzi latvieši bēg no frontes un jukām. Arī divpadsmitgadīgā Berta Dēliņa kopā ar vecākiem, brāli un māsu pamet dzimto Rīgu, nezinot, vai jebkad vēl atgriezīsies. Tomēr nedz bēgļu gaitas, nedz tas, ka pēc kara par izdzīvošanu jācīnās pašai, nespēj kliedēt jaunās sievietes ilgas pēc izglītības.Sāsts  ir par sievietes ilgām mīlēt un būt mīlētai, par savas tautas vēsturē ieaustiem sapņiem un par latvieša dvēselei raksturīgo spītu izturēt jebkuru likteņa pārbaudījumu.

Monika Zīle  “Pieplakt debesīm”     Anotācija:  divi romāni vienā grāmatā “Pieplakt debesīm”.
     “Aizved mani uz Kolku”
Pavasara izskaņā, kad Kurzemes miestiņa bibliotekāre Guna Dubure beidzot nobriedusi laulības šķiršanas pieteikumam, vīrs izraisa avāriju un kļūst invalīds. Palikt kopā ar Leo pienākuma pēc vai ļauties atplaukušajai pirmajai mīlestībai?… Piedevām gaismā nāk vīra ģimenē no Gunas rūpīgi glabāts noslēpums, vēl ciešāk savelkot situācijas mezglu, kam savu roku pieliek arī labākā draudzene. Guna jūtas iemesta pārbaudījumu straumē, kura mutuļodama brāžas pretī nezināmajam.
    “Kļavas nosarkst divreiz”
Ja zvaigznes patiešām diktē mūža gājumu, tad kāpēc divām vienā gadā un datumā dzimušām jaunām sievietēm tik atšķirīgi likteņi?… Laimīgi precējušos dzīvespriecīgo Saivu Okti un atstumtības zīmoga skarto Ligiju Stuķi saved kopā kāds bēru sludinājums, kurš meža ieskauto “Dambīšu” saimnieci Helgu mudinājis ielaist savā mājā divus pēkšņi uzradušos svešiniekus.
 
Arnolds Auziņš “Dzīvās atbalsis” Anotācija:   Atmiņu grāmata ir labsirdīga humora pilns stāstu krājums par tiem, kas veidoja un arvien veido Latvijas radošās indrustijas pamatus. Tādas izcilas personības kā Ojārs Grinbergs, Arvīds Žilinskis, Ārija Elksne, Harijs Heislers, Arvīds Grigulis, Kārlis Pamše u. c. Dzīvo un darbojas autora atmiņās, viņi ir reizē lieliski publikas priekšā un asprātīgi sarunbiedri, katrs ar savu likteni un niķiem, bet vienoti radošā talanta spēkā ― mūsu iemīļotie mākslinieki.

Inga Puriņa “Nesoli man laimi”  Anotācija:  Bezrūpīgās sešpadsmitgadnieces Līvas sirdi un prātu iekaro staltais lauku puisis Mārcis, un viņi apprecas agrā jaunībā. Līva ar Mārci ir nešķirami kā cimds ar roku; viss ir ideāli. Kāzas, pašiem savas, no vectēva mantotas mājas, un arī mazulis pieteicies!
Tomēr dzīve Līvu ilgi nelutina, un liktenis viņai iedalījis smagu nastu, ko nest uz trauslajiem pleciem. Liktenīga tikšanās uz meža takas saviļņo ikdienas pelēcībā noklusušo jaunās sievietes sirdsbalsi, un piepeši viņas dzīve apmet negaidītu cilpu, savelkoties ciešā mezglā, kuru atšķetināt viņai nav ne spēka, ne vēlēšanās. Smagums no pleciem noveļas un pazūd mazas meža būdiņas puskrēslā, bet vai uz ilgu laiku? Ko liktenis dāsni devis, tikpat vieglu roku atkal ņem. Ne vairs mājas, ne bērna, ne mīļotā vīrieša. Par daudz solījumu, kas doti vieglu prātu.

Daina Avotiņa “Nezūdošā vērtība” Anotācija:  Romāna galvenās varones Sniedzes dzīvē ir daudz zaudējumu. Vēsturiskie apstākļi – karš un sarežģītie pēckara gadi – atņem viņai tuviniekus, mājas, izglītības iespējas, taču likteņa lemtie dzīves ceļi (bēgļu gaitas, nonākšana kureliešu partizānu nometnē, garais ceļš mājup) pretī dod dzīves rūdījumu un ļauj sastapt daudz labu cilvēku. Un, galvenais, Sniedzei izdodas saglabāt sirds skaidrību un labestību un pašu svarīgāko, nezūdošo vērtību – dzimto zemi.
Mūža nogalē Sniedze, kopā ar mazmeitu atgriezusies vietā, kur reiz stāvēja viņas dzimtās mājas, dalās pārdomās: “Kā viss dzīvē mainās! Mājas sagrūst. Sils, vai redzi, nocirsts, bet saaugušas jaunas priedītes. Cilvēks noveco un mirst. Citi nāk vietā. Tikai zeme, labā zeme paliek un nemainās. Tā ir vienīgā pasaules un cilvēka mūža nezūdošā vērtība.” Arī Dainas Avotiņas mūža nezūdošā vērtība ir dzimtā zeme, viņas mīļās mājas, tuvie cilvēki un, protams, rakstnieces darbi, kas guvuši un gūst nemainīgu lasītāju mīlestību.

Linda Šmite “Lidojumam sakļauti spārni.”  Anotācija:  No peļņas ārzemēs atgriezies jauneklis Indulis Rinks izstrādā plānu, kā daudz vieglāk nopelnīt un labi padzīvot tepat, Latvijā, izmantojot veco vientuļnieču – Nennes, Bertas, Trūdes, Teklas – alkas pēc dzīva cilvēka blakus. Apsviedīgais, viltīgais aprēķinātājs Indulis savā projektā iesaista bijušo kursabiedru Reini Smilgu…
      Kas ir lielāki cietēji – večiņas vai Latvijas jaunā vieglas dzīves morāle?

Maija Pohodņeva, Modris Pelsis   “Naida simetrija “ Anotācija:   Romāna galvenais personāžs ir Anna – izcila snaipere un algotne ar traģisku dzīves pieredzi, dzelžainu raksturu un perfektu intelektu, kāds parastos apstākļos izraisītu apbrīnu. Anna nicina jebkādu vājumu, un nu viņai ir jāveic kārtējais uzdevums kopā ar Andri – bijušo policistu, kuram, viņasprāt, nepiemīt aukstasinīgam killeram nepieciešamās īpašības. Tomēr Annai nav izvēles – viņai, kas allaž ir darbojusies vienatnē, ir “piekabināts” pārinieks un ne jau parasts: kad būs paveikts uzdevums, no tandēma dzīvs drīkst palikt tikai viens vai, visticamāk, neviens. Un abi to labi zina.
Abu attiecības veido savstarpēja neuzticēšanās, slēpts naids – bet ko lai dara? Ir jāsadarbojas. Anna nav radusi iztaujāt savu sirdsapziņu, savukārt Andris nemitīgi urda sevi, jo notikumi ir apmetuši kūleni, pēc kura atgriešanās normālā dzīvē nav iespējama. Tomēr pamazām viņu saskarsmē iezogas apjausma, ka līdzās ir nevis ienaidnieks, bet biedrs. Un… varbūt kaut kas vairāk? Uz šo jautājumu lasītājam atbilde jāatrod pašam.

Māra Svīre “Stāsti pilnmēness vakariem.”   Anotācija:  "Stāstos katrs lasītājs meklē savu: vieni grib, lai būtu kā dzīvē, pašu vai kaimiņu, labi zināmā un pazīstamā, citi ļaujas stāstījumam un domā – saprotu un paredzu, bet pēkšņi sižets apmet kūleni un samulsina gluži kā pašu dārzs mēnesgaismā. Un tad jāsāk domāt: diezin vai autore būtu vienkārši pajokojusi, jāpameklē, vai tur nav ieslēpta kāda cita doma. Bet varbūt pārsteigumā jāparausta pleci: "Re, kā?!"
Tāds ir šis krājums – gan saulainai pasmaidīšanai, gan klusai lapu pāršķiršanai, kad pilnmēness skatās pa logu istabā."

Anna Skaidrīte Gailīte   “Sintijas stāsts.”   Anotācija:   Sintijas skaistos nākotnes sapņus pārtrauc ļauna slimība. Rakstniece savā darbā, pateicoties ierakstiem meitenes dienasgrāmatā, gan izseko slimības gaitai, gan arī smalkjūtīgi un taktiski atspoguļo Sintijas ģimeni, viņas pirmo mīlestību, sapni par mācībām Stradiņa Universitātē. Īpaši izcelta meitenes labestība, gaišums un ticība pozitīvam iznākumam pat ļoti grūtos dzīves brīžos. Šī ticība iedvesmojusi rakstnieci un, cerams, dos spēku arī lasītājiem.
“Es skatos uz pasauli un visu, kas ar mani notiek, ar mīlestību. Es ticu, ka pienāks diena, kad visas rūpes paliks aiz muguras un sāksies mana jaunā dzīve.”
(No Sintijas dienasgrāmatas)    Grāmatā pamatā ir reālu cilvēku reāla dzīve – tas arī ir viens no daudzajiem iemesliem, kādēļ lasītāji šos darbus iemīļojuši. Tie izceļas ar sirsnību, iejūtību, dziļu iejušanos, pat līdzdalību attēloto cilvēku likteņos.
u.c.interesantas orģinālliteratūras grāmatas.
 
 
 Tulkotā  daiļliteratūra.
Džila Mensela  “Brīvais lidojums.”       Anotācija:    Aizkustinošs romantisks stāsts par patiesas draudzības un mīlestības spēku, sirsnību un tuvu cilvēku atbalstu, kāds šajā dzīvē ir nepieciešams ikvienam.   Reizēm dzīve izspēlē jokus. Viena cilvēka dramatisks likteņa pavērsiens var kļūt par gaismas staru kāda cita dzīvē. Kad cilvēki ir jauni un iemīlējušies, un skatās pasaulē atklāti, viņi negaida, pat nenojauš, ar kādām situācijām sastapsies un kā paši tās pārdzīvos…
Trīs aizraujoši un pārdomu vērti stāsti savijas kopējā piedzīvojumā, kurā uzmanības centrā atrodas cilvēka dzīve šeit un tagad, jo kurš gan zina, ko nesīs rītdiena?

Kristīna Doda “Atriebes  impērija”      Anotācija:     Spraigs un ievelkošs kriminālromāns, kas raisa neatslābstošu interesi līdz pat negaidītam atrisinājumam.
Veiksmīgā dizainere Teilore Samersa kļūst par nejaušu liecinieci noziegumam, kuru viņai izdodas novērst. Par to viņai nākas samaksāt ļoti augstu cenu. Viņa zaudē visu – darbu, reputāciju un pat savu vārdu.    Drosme, azarts un izdzīvošanas alkas aizved Teilori uz bērnības kalniem, kuros mīt melnie lāči, vientuļi romantiķi un aukstasinīgi noziedznieki.
Šis dramatiskais stāsts liek aizturētu elpu sekot varoņu gaitām ceļā pretim taisnīgai atriebei un romantiskam piepildījumam.

Nora Robertsa    “Mēnessgaismas atvarā.”       Anotācija:    Viņa nezināja, kas tieši iztraucējis viņu no miega. Un neatkarīgi no tā, cik reižu atmiņās atkal vajadzēja izdzīvot šo nakti, viņa to nekad arī neuzzinās.
Pēc traģiska notikuma bērnībā fotogrāfe Neiomija dara visu, lai aizbēgtu no pagātnes. Viņa nomaina uzvārdu un izskatu, viņa ceļo no vienas vietas uz nākamo, bet nekur neapmetas uz palikšanu.
Neiomija nocietina savu sirdi pret ikvienu, kurš vēlas viņai tuvoties. Jo mīlestība ievaino. Jo pieķeršanās vietai vai cilvēkiem nozīmē atklāties un būt pašai, no kā Neiomija baidās visvairāk. Un vienlaikus – pēc tā viņa alkst visvairāk.
Neilgi pēc tam, kad Neiomijai izdodas atrast māju Saullēkta līcī, kuru gribētos saukt par savu uz visiem laikiem, apkaimē notiek šausminošs noziegums, un visas pēdas ved Neiomijas virzienā…
Juteklisks, dzīvesgudrs, vizuālu gleznu piesātināts romāns par spēcīgu sievieti, kuras vienīgā vājība ir – bailes būt trauslai. Smeldzīgs mīlasstāsts un satraucoša detektīvintriga vienlaikus.

Džordžeta Heiere “Dārgumu medības”    Anotācija:   Tristrams Šīlds ir pēdējais savas dzimtas pārstāvis. Viņam steidzami vajag apprecēties un sagādāt mantinieku – par spīti tam, ka sievietes Tristramam šķiet vien kaitinošas romantiķes, kas dzīvo sapņu pasaulē un no vīriešiem gaida pavisam nepraktiskus varoņdarbus. Jūstasija de Vobāna, viņa māsīca, ir bez ģimenes palikusi jaunava, kurai nepieciešama laulību sniegtā drošība. Viņa ir arī karstasinīga francūziete – romantiķe, kas no vīriešiem pavisam noteikti gaida nepraktiskus varoņdarbus.
      Abi piekrīt noslēgt aprēķina laulības. Tomēr līdz gredzenu mīšanai paiet krietns laika sprīdis – ģimenes noslēpumu, kontrabandistu, dēku un humora pilns. Netrūkst arī mīlestības – bet nemaz vairs nav skaidrs, kurš ar kuru precēsies.
Endrū Gross   “Melnais zelts”      Anotācija:     Bijušo izmeklētāju Taju Hauku satriec televīzijā dzirdētā ziņa – ļauni iebrucēji nogalinājuši brokera ģimeni, kuras daļa bija arī kāda viņam ļoti dārga sieviete…   Tajs kopā ar Naomi Blūmu, Savienoto Valstu Finanšu departamenta aģenti, veic izmeklēšanu un atklāj nežēlīgi smalki izstrādātu globālu shēmu, kas ved uz pasaules finanšu sistēmas katastrofu.   Drosmīgi, gudri un aizraujoši.  Jūs to nevarēsiet nolikt neizlasītu.

Luīze Dautija   “Grēcīgā ābeļdārza iela”  Anotācija:  (Psiholoģisks trilleris )  Un nu šis mirklis ir klāt. Mirklis, kad viss pēkšņi sabrūk. Es to saprotu, un arī tu to saproti, jo iespied seju plaukstās. Mēs abi zinām, ka tūlīt zaudēsim. Viss, ko esam mēģinājuši pasargāt, tas viss tūlīt sagāzīsies.
          Ivonna Kārmaikla ir veiksmīga sieviete – viņai ir žilbinoša karjera un lieliska ģimene. Ivonna allaž ir bijusi paraugpilsone – viņa ir smagi strādājusi, uzturējusi ģimeni, mīlējusi vīru un audzinājusi bērnus. Viņa ir sniegusi savu ieguldījumu sabiedrībā. Varētu teikt – viņa ir laimīga. Nejauši sastapts vīrietis satricina Ivonnas pasauli. Abu kaislīgā dēka atmodina sievietē vēl nebijušas izjūtas. Viņa jūtas iekārojama, iemīlējusies... viņa jūtas dzīva. Tomēr Ivonna nenojauš, ka ar šo mazo sānsoli ir pietuvojusies bezdibenim. Viņa nenojauš, ka viss piedzīvotais ir tikai sagrozīts spoguļattēls, kurā viņai nāksies ielūkoties atkal un atkal, lai beidzot saprastu patiesību.
 
Ketrina Krofta  “Meitene bez pagātnes”  Anotācija: (Psiholoģisks trilleris)                                                                      
 Ikvienam ir noslēpumi. Dažiem tie ir nāvējoši.
Lija dzīvo nošķirtu dzīvi. Viņa ir uzbūvējusi pati savu mazo pasaulīti, kurā patverties no pagātnes notikumiem, kurus labprāt aizmirstu… Ilgojoties pēc sabiedrības un draugiem, Lija iepazīstas ar Džūljenu. Tikko noticējusi, ka arī viņa spēs dzīvot normālu dzīvi,
Lija saņem nepārprotamu draudu vēstuli, kurā tiek pieprasīta atriebība par sagrautu dzīvi…
Niansēti un psiholoģiski smalki izstrādāti tēli ievelk lasītāju baisā piedzīvojumā un ar katru lappusi raisa arvien pieaugošu satraukumu.  Jūs nespēsiet pietiekami ātri šķirt lapas… Viena no labākajām grāmatām šogad!

Džeina Ena Krenca    “Dziļie ūdeņi”      Anotācija:       Aizraujošs detektīvs par neatklātiem noslēpumiem un slepkavu, kas neapstājas...
 Nepiepildītas kaislības piesātinājums pulsē no varoņu dialogiem, arvien jauni pārsteidzoši izmeklēšanas pavērsieni neļauj izlaist grāmatu no rokām, kamēr nav aizvērta pēdējā lappuse.
Medlina zina tā vīrieša vārdu, kurš izpostīja viņas ģimenes mieru uz ilgiem gadiem. Taču viņa nezina, kādu noslēpumu šis vīrietis ir atstājis vecajā „Rītausmas raga” viesnīcā.
Par spīti pagātnes noslēpumiem, dzīve notiek šodien, un jaunais politiķis Trevors Vebsters ir gatavs uz visu, lai nosargātu gadiem ilgi bruģētu ceļu uz Ovālo kabinetu.
Kad ietekme un ambīcijas saduras ar patiesības meklējumiem, sākas cīņa bez noteikumiem...

Šarlote Linka “Maldi”     Anotācija:   Pēteris Simons, šķietami veiksmīgs uzņēmējs un gādīgs vīrs un tēvs, bez vēsts pazūd ceļojuma laikā uz Provansu. Kad viņa sieva Laura izmisusi dodas uz Franciju, lai tur noskaidrotu lietas apstākļus, viņa ne tikai sastopas ar dīvainām pretrunām, bet arī uzzina, ka Pēteris nav bijis tas, par ko viņa to uzskatījusi. Un ka patiesība ir saistīta ar nāvējošām briesmām...
       Jau no pirmās grāmatas lappuses lasītāja interesi piesaista intensīva psiholoģiskā spriedze. Cita citai seko smalki izplānotas nežēlīgas slepkavības. Lasītājs nojauš, ka svarīgi ir motīvi, kas izskaidro varoņu dubulto dzīvi un samilzušās problēmas savstarpējās attiecībās.
       Aizraujošs stāsts par uzticību un vilšanos, par mīlestību un nodevību. Nekas nav tā, kā šķiet. Daudzo romāna varoņu likteņi ir cieši savijušies, un neviens no viņiem nedrīkst pieļaut kļūdu – ir jāspēj ļoti precīzi atšķirt, kurš ir draugs un kurš ienaidnieks.

Dīns Kūncs “Bezgrēcīgie” Anotācija:      Edisons Gudhārts – jauns vīrietis – dzīvo vientulībā zem pilsētas, kāda sākotnēji nezināma iemesla dēļ sabiedrības izstumts un vajāts. Ja kāds Edisonu pamanītu, tas viņam nestu nāvi. Gvineta – savādā nāvē bojā gājuša miljonāra meita – uzturas noslēgtībā, slēpdamās no ienaidniekiem, kuri atraduši viņu, nepazīs žēlastības.
Saikne starp šiem šķietami tik dažādajiem cilvēkiem ir dziļāka par traģēdijām, kas izpostījušas viņu dzīvi. Kaut kas varenāks par aklu nejaušību – un ne mazāk varens par likteni – saved abus kopā šajā pasaulē, kuras stundas jau ir skaitītas.
Romānā “Bezgrēcīgie” bestselleru autors Dīns Kūncs mistēriju, spriedzi un skaudru cilvēka dvēseles izpratni sapludina meistarīgi veidotā stāstā, kas radīs atbalsi ikviena lasītāja sirdī.

Jū Nesbē “ Dēls”  Anotācija:  Spriedzes pilns psiholoģisks romāns. Sonijs Lofthuss cietumā ir pavadījis gandrīz pusi dzīves, izciešot sodu par noziegumiem, kurus nav izdarījis. Kā samaksu viņš saņem nepārtrauktu heroīna piegādi, un daudzi ieslodzītie iet pie viņa kā pie Budas izsūdzēt grēkus.
Pirms vairākiem gadiem Sonija tēvs, negodā kritis policists, izvēlējās izdarīt pašnāvību, nevis atbildēt likuma priekšā par nodarīto. Tagad Sonijs ir korupcijas pašā epicentrā – starp cietuma darbiniekiem, policiju, juristiem, izmisušu mācītāju... Un ikkatrs no tiem ir ieinteresēts, lai Sonijs mūždien būtu narkotiku reibumā un nekad nepamestu cietuma sienas.

Ellena Berga “Tu man arī”        Anotācija:     Lasot romānu  brīžiem jāsmej pilnā balsī. Tā ir lieliska izklaide ikdienas nogurdinātam prātam, un, kas to lai zina, iespējams, kādai šī grāmata noderēs ierosmei mainīt pašas dzīvi!
     Pēc divdesmit pieciem gadiem skolasbiedri satiekas salidojumā. Trīs skolas laikā nešķiramas draudzenes Katrīna, Beatriče un Evija – tolaik Fatālais trio – pēc sākotnējās pompozās izrādīšanās ar dizainera drēbēm un veiksmi karjerā un ģimenes dzīvē atklāj, ka tuvības dzirksts viņu starpā gadu gaitā nav nodzisusi un viņas vēl aizvien ir cita citai vajadzīgas.
Beatriče tikko uzzinājusi, ka laulenis viņu nekaunīgi krāpj. Katrīnu liekulīgi izmanto viņas šefs un mīļākais, kurš ieņem augsto Ģimenes lietu ministra posteni un sabiedrības acīs tēlo perfektu ģimenes tēvu. Savukārt Evija nejauši noklausījusies vīra telefona sarunu, kurā atklājas, ka viņš visu naudu novirzījis uz kontu Kaimanu salās un plāno sievu atstāt bez centa, lai gan tā bija viņas nauda.
Draudzenes paliek uzticīgas savai devīzei “Kopā uz mūžīgiem laikiem!” un nolemj atriebties!
 
 
 
Gijoms MISO  “Centrālparks”  Anotācija: Psiholoģisks trilleris.  Cieši savažoti rokudzelžos, Parīzes policijas izmeklētāja Alise Šēfere un amerikāņu džeza pianists Gabriels Keins atmostas Ņujorkas Centrālparkā. Neviens no abiem neatceras, kā šeit nokļuvis. Viss, kas bijis viņu kabatās, ir pazudis, – nav ne dokumentu, ne naudas; Alises blūze ir izmirkusi asinīs, un Gabrielam uz rokas ir iegriezta ciparu kombinācija. Jā, Alises kabatā ir arī pistole. Un vienīgais, ko abi zina pavisam skaidri: nekad agrāk viņi nav tikušies.
Vēl iepriekšējā vakarā abi bija uzdzīvojuši katrs savā Eiropas valstī, bet nu ir iesaistīti dīvainā piedzīvojumā. Kā viņi nokļuva Ņujorkā? Kāpēc? Un, pats galvenais, kā rīkoties tālāk?
Kopīgā piedzīvojuma sākums ir mulsinošs, turpmākie notikumi – spraigi, bet beigas nav paredzamas.

Lūsija Railija “Vētru māsa” u.c.
 
Jauniešu daiļliteratūra.
Emīlija Lokhārta “Puišu saraksts” 1.daļa.  Anotācija:   Atgriežoties skolā, mācību gadu sākam ar grāmatu "Puišu saraksts"!        Mazliet vairāk tā saistīs meitenes, bet interesēs arī zēnus.
Un tā noteikti patiks jau pieaugušajām meitenēm, kuru meitas pašreiz ir galvenās varones vecumā. Jo mums visiem un visām reiz bijis savs Puišu saraksts un savs skolas visums, kad dzīve riņķo vienīgi ap to. Kā nesabrukt, ja pēkšņi šis visums tevi izspļauj no draudzīgās orbītas, un tu attopies kā izstumtā?  Rūbija izturēs.   Šis būs labestības pilns, sirsnīgs stāsts par skolu. Par draudzību un nodevību, par pirmo mīlestību un vilšanos, ko piedzīvo pusaugu meitene Rū.
   Varbūt Rūbija kādam liks dusmoties, bet varbūt pārsteigs un ļaus uz savu bērnu palūkoties redzīgākām acīm, ja esat jau pieaugušo meiteņu kategorijā. Katrā ziņā, šī grāmata ir citāda un tomēr par to pašu – cilvēciskām kaislībām, lai arī šīs kaislības vēl ir ļoti jaunas un nepieredzējušas.
Bet varbūt Rūbijā atpazīsiet sevi?

Ingo Zīgners  “Mazais pūķis Kokosrieksts”   Anotācija:   Kokosrieksts ir drosmīgs, atjautīgs un zinātkārs ugunspūķītis, kurš kopā ar saviem vecākiem dzīvo uz vēl neatklātās Pūķu salas tālu okeānā. Kā jau visi mazie pūķi, arī viņš mācās spļaut uguni un lidot, lai ziemā varētu doties līdzi pieaugušajiem uz Vasarīgo salu baudīt sauli un siltumu. Taču iemācīties lidot nav tik vienkārši... Kā Kokosrieksts, nemācēdams lidot, tomēr pamanās nokļūt Vasarīgajā salā, un par citiem mazā pūķa un viņa draugu aizraujošajiem piedzīvojumiem varat lasīt šajā bilžu grāmatā.
 
Pireta Rauda “Princese pa pastu”  Anotācija:  
Šajā grāmatā lasāmi neparasti princešu stāsti. Arī princeses te ir neparastas, citādas un jocīgas. Daža var aprīt niknu pūķi, cita to baro ar maizītēm, bet kāda princese rej uz visiem, pat uz karalieni. Princese Mūmija dzīvo piramīdā un baidās nevis no laupītājiem, bet gan no pelēm. Kāda cita princese savam princim tiek nosūtīta pa pastu. Gadās pat tā, ka princeses kājas neganti sper un kļūst par slavenām izlases futbolistēm! Tomēr te netrūkst arī skaistu kleitu, cepuru un rožu krūmu...

Dereks Lendijs “Kaulainais detektīvs Blēžgabals Jaukums”  Anotācija:     Vai vari iedomāties, kādas izjūtas pārņem, divpadsmit gadu vecumā mantojot lielu māju? Un kādas ir izjūtas, uzzinot, ka šajā namā ir apslēpts kāds priekšmets, kas pievilina dažādus šaubīgus radījumus? Stefānijai kopā ar Blēžagabalu Jaukumu jāatrisina šis noslēpums un jāglābj pasaule no nokļūšanas sen aizmirstu nežēlīgu dievu verdzībā.     Šī ir pirmā grāmata sērijā par kaulainā detektīva Blēžagabala Jaukuma piedzīvojumiem, kurā Stefānija uzzina par savas dzimtas saknēm, pieņem vārdu Valkīra Troja un sper pirmos soļus maģijas apgūšanā.

Sers Stīvs Stīvensons   “Agata Mistērija   4.grāmatas  Anotācija:   Agata Mistērija ir 12 gadus veca meitene, viņai ir apbrīnojama atmiņa un viņa vēlas kļūt par detektīvromānu rakstnieci. Kopā ar brālēnu Leriju, kurš studē slavenajā detektīvu skolā Eye International, izseko un atklāj lietas un notikumus viscaur pasaulē – te pazudušu dimantu Amsterdamas ieliņās un Ņujorkā, te Ēģiptes plāksnes zādzību un Bengālijas pērles pazušanu, te slepkavību Parīzē pie Eifeļa torņa, te zādzība pie Niagaras ūdenskrituma, te pazudušais Dodža kronis Venēcijas karnevāla laikā, te kāda intriga Holivudā.

Anna Brigadere “Sprīdītis” Atkārtots izdevums.  Ko tik gan visu Sprīdītisnepiedzīvo, gan Vēja mātes dēlus uzraugot, gan pieveicot milzi Lutausi, gan Sīkstuli. Ar brīnumsvilpīti un sprunguliņu bruņots, Sprīdītis...
 
 
Nozaru literatūra.
 
M.Gailīte,I.Bērziņa, M.Narvils   “Dārza darbi gadalaikos.”Latvijas agronomu padomi dārzkopjiem.
Mūsdienu steidzīgais ritms nosaka nepieciešamību pēc dārza funkcionalitātes, lai pēc iespējas mazāk pūļu būtu jāvelta tā kopšanai, bet vairāk laika paliktu atpūtai kopā ar sev tuviem cilvēkiem,» par dārza iekārtošanu saka viena no šīs grāmatas autorēm puķkope Iveta Bērziņa.
Lai to panāktu nepieciešams arī nelielā piemājas dārzā saimniekot gudri.
  1. Kā izvēlēties labākās sēklas?
  2. Kad dārzam nepieciešams mēslojums?
  3. Kā pareizi apkopt ābelītes rudenī?
  4. Kuras puķes ziedēs visilgāk?
Atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem praktiskiem jautājumiem atradīsiet šajā grāmatā.
 
Juris Šteiselis”Bites piemājas dravā” 100 jautājumi un atbildes.Šajā izdevumā atbildes uz jautājumiem par bitēm, to ieradumiem un kaprīzēm varēs atrast gan profesionāli biškopji, gan tie, kas aizraujas ar biškopību prieka pēc.

Kad sagaidāms spietošanas laiks dravā? Kas ir peri, kas — perošana? Vai sūdzības par kaimiņa bitēm ir pamatotas? Kā bites ietekmē “āderes”? Kādas krāsas izmantot stropa krāsošanai? Vai drīkst ķert svešus spietus? Kuras ir galvenās bišu slimības, kas sagādā dravniekiem lielākās rūpes?
 


Liels paldies bērniem ,kuri veltīja savu laiku un atnāca uz bibliotēku lai izgatavotu savu sejas masku!!! Radošas darbnīcas pasākums notika oktobra beigās. Paldies! Cerams uz turpmāku  sadarbību.
Ikviens  laipni  gaidīts  bibliotēkā.
Ainavas bibliotēkas vadītāja    E.Ozoliņa
 
 
 
 

Sējas novada bibliotēkas grāmatu jaunumi

“Lielais koku draugs – rudens –
Mežā ir ienācis
Raisa lapas no zariem
Un ļauj viņām zemē krist. (..)
Koki ir piekusuši,
Kokiem atpūsties gribas,
Gribas, tāpat kā mums,
Drusciņ bezrūpības.”
                                                  (Ā. Elksne.)
 

Lasīt tālāk ...

Grāmatu jaunumi Sējas novada bibliotēkā.

Jaunākās grāmatas Sējas novada bibliotēkā (Lojā)

Literatūra bērniem pusaudžiem.


“Maša un lācis / uzzīmē un nodzēs.” Pašiem mazākajiem 3- 4 gadi.
Anotācija: velc līnijas, vingrinies zīmēšanā, mācies ciparus un risini atjautības uzdevumus!

U. Auseklis “Sīli iesēj zīli”.Anotācija: mīlestības pilni dzejoļi bērniem par mūsu valodiņu, Latviju, novadiem un pilsētām – Smilteni, Cēsīm, Rīgu, Talsiem, Valku, Valmieru, Sabili, Piebalgu, Madonu…

U.Auseklis “Divas astes mušas kuļ”.Anotācija: Ulda Ausekļa jubilejas gadā iznākusi brīnišķīga dzejas grāmata bērniem "Divas astes mušas kuļ" ar jaukajām un mīlīgajām Signes Ērmanes ilustrācijām. Dzejoļu grāmata paredzēta gan pirmsskolas, gan sākumskolas bērniem lasīšanai kopā ar vecākiem, vecvecākiem un draugiem.

K.Vērdiņš “Tētis”. Anotācija:dzeja bērniem, bet grāmatu vērts lasīt arī pieaugušajiem, jo tā piedāvā dzejā ietvertu kritisku un ironisku sociālo lomu spēli, kas rosina bērnus un vecākus domāt par attiecībām ģimenē.

M.Laukmane “Divdesmit pieci mākoņi.”Dzeja bērniem.

“Garā pupa 2016”.Dzejas gadagrāmata bērniem.

A.Brigadere “Sprīdītis”. Atkārtots izdevums. Pasaka 7 tēlojumos.

“Ilustrētie spoku stāsti”. Anotācija: vakari stiepjas garāki, daba pamazām dodas atpūtā, un Halovīna vakars nav aiz kalniem… Laiks gatavoties spoku stāstu stāstīšanai.

Dž. Makdonalda “Svilpaste kļūst slavena”. Anotācija: lasi un uzzini, vai arī Tev ir ar ko palepoties SVILPASTU SLAVAS ZĀLĒ!

Literatūra pieaugušajiem.

Dz. Žuravska “Ar ceļa vēju”.Dzeja.

A.Sk.Gailīte “Sintijas stāsts”. Anotācija: “Draudzība un mīlestība, manuprāt, ir skaistākais, kas pastāv uz pasaules. Tās liek justies dzīvam, raudzīties uz pasauli caur saulainu un priecīgu prizmu, iedvesmoties un noticēt, ka brīnumi pastāv, tie notiek ikkatru mirkli, ja vien pats ļaujies un saskati.” (No Sintijas dienasgrāmatas) Tās ir rindas no deviņpadsmitgadīgas latviešu meitenes Sintijas dienasgrāmatas, kuru savā darbā ar ģimenes atļauju izmantojusi rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte. Vairāku viņas grāmatu pamatā ir reālu cilvēku reāla dzīve – tas arī ir viens no daudzajiem iemesliem, kādēļ lasītāji šos darbus iemīļojuši.

M. Svīre “Ja pulkstenis nenodos”.Anotācija: krājums «Ja pulkstenis nenodos» ir mūža pārdomu, pieredzējumu, meklējumu un atradumu liecība — sirsnīga poētisma un dziļa pārdzīvojuma caurstrāvota.

M.Svīre “Stāsti pilnmēness vakariem”.Anotācija: katrs lasītājs stāstos meklē savu: vieni grib, lai būtu kā pašu vai kaimiņu dzīvē, labi zināmā un pazīstamā, citi ļaujas stāstījumam un domā, ka paredz, kā tas beigsies, bet pēkšņi sižets apmet kūleni un samulsina gluži kā pašu dārzs mēnesgaismā. Un tad jāsāk domāt: diezin vai autore būtu vienkārši pajokojusi, jāpameklē, vai tur nav ieslēpta kāda cita doma.

T. Margevičs “Šķērsiela 13. Latvieša dibināts gulags”. Anotācija: dokumentāls vēsturisks romāns par latviešu likteņiem PSRS varas elitē.
Romāns aptver Latvijas vēstures posmu no 1910. gada līdz 2015. gada janvārim. Vēstījums skar latviešu mūsdienu literatūrā maz atspoguļotu tēmu- kas notika ar latviešu strēlniekiem, kuri, izgājuši cauri Ziemsvētku kauju ugunskristībām, nokļuva Krievijā un tur nonāca boļševiku varas virsotnēs?

K.Teilore “Daringemhola. Lēmums”. Triloģijas otrā grāmata.

K.Teilore “Daringemhola. Atgriešanās.” Triloģijas trešā grāmata.

A.Mariņina “Eņģeļi uz ledus neizdzīvo”. 1 sējums.

E.Berga “tu man arī”. Anotācija: pēc divdesmit pieciem gadiem skolasbiedri satiekas salidojumā. Trīs skolas laikā nešķiramas draudzenes Katrīna, Beatriče un Evija – tolaik Fatālais trio – pēc sākotnējās pompozās izrādīšanās ar dizainera drēbēm un veiksmi karjerā un ģimenes dzīvē atklāj, ka tuvības dzirksts viņu starpā gadu gaitā nav nodzisusi un viņas vēl aizvien ir cita citai vajadzīgas.

S. Loiko “Lidosta”. Anotācija:Žurnālists un fotogrāfs Sergejs Loiko, kurš 2016. gada februārī viesojās Rīgā, lai kopā ar Ukrainas vēstniecību prezentētu viņa romāna “Lidosta” krievu valodas pirmizdevumu, bija vienīgais ārzemju žurnālists Doņeckas lidostā 2014. gada oktobrī. Tur pavadītajās četrās dienās redzētais un pēc tam daudzās intervijās ar lidostas aizstāvjiem runātais kļuva par pamatu kara romānam “Lidosta”, kura priekšplānā izvirzītas 242 dienas ilgušās kaujas pēdējās piecas 2015. gada janvāra dienas.

T. Kreicbergs “Lopu ekspresis”.Anotācija:
Latvija, 20. gadsimta pirmā puse. Ulmaņlaiki, valsts okupācija, deportācijas, bailes, karš un nabadzība. Ņujorka, 21. gadsimts. Volstrītas bankas, nauda un arvien vairāk naudas, daudzsološa, spoža, iespēju pārbagāta dzīve. Laura – meitene no ulmaņlaiku Latvijas, kura pārcietusi izsūtījumu Krasnojarskā, un viņas mazdēls Pēteris – puisis, kurš ar postpadomju bagāžu plecos nokļuvis Volstrītas mahināciju džungļos.

D.Avotiņa “Nezūdošā vērtība”.Anotācija: romāna “Nezūdošā vērtība” pamatā ir konkrētas sievietes dzīvesstāsts, papildināts ar pašas rakstnieces atziņām un, kā allaž, pausts viņas bagātīgajā, tēlainajā valodā.

I.Raščevska “Norakstītie”.Anotācija:Valdone ir mazs pagastiņš uz novadu robežas. Un dzīve te rit līdzīgi kā jebkurā citā vietā Latvijā. Romānā atklājas četru ģimeņu likteņi. Mūžīgā
pabalstu diedelētāja Māra, viņas vīrs černobilietis Aldis un bērni Egmārs un Uldis – tie Mārai no pirmā vīra. Uz kopīgu pasēdēšanu pie glāzītes vienmēr gatavie kaimiņi – Guntis un viņa kādreiz tik piemīlīgā un čadīgā rudmate Sofija.


Biogrāfijas.

“Rīgas izredzētais Eižens Finks”. Anotācija: Daudzi zina Eiženu Finku kā Rīgas gaišreģi, taču viņš ir bijis arī īpatnējs fotogrāfs. Šo profesiju Eižens apgūst jau pusaudža gados – pie Valmieras meistara Jāņa Sarkangalvja. 1909. gadā Finks sāk pelnīt iztiku ar fotogrāfiju Rīgā, lai gan bieži vien spiests mainīt darbnīcas. Lai kur viņš nonāktu, visur ir atstājis paliekošu iespaidu – piemēram, strādādams Maskavas ielā, viņš iemanto iesauku “Maskavas foršstates karalis”. Lai arī Finka atstāto darbu nav daudz, viņa uzņemtie portreti ir gana interesanti ar uzņemšanas stilu, pieklusināto gaismu un maigu portreta zīmējumu.

Nozaru literatūra.

“Par putniem”. Enciklopēdija.

“Latvijas kokaugu atlants”.

 Džo Dispenza “Tu esi placebo”. Anotācija:
Džo Dispenza ir medicīnas zinātņu doktors, specializējies neiroloģijā un smadzeņu darbībā. Viņa aizraujošie pētījumi tulkoti vairāk nekā 20 valodās un palīdzējuši cilvēkiem mainīt domāšanu un veselību, izmantojot neirofizioloģijas principus. Džo Dispenza par šo tematu sarakstījis vairākas augsti vērtētas grāmatas, piedalījies televīzijas pārraidēs, vadījis seminārus un veicis daudzus nozīmīgus pētījumus. Latviešu lasītāji jau augstu novērtējuši autora iepriekšējo grāmatu “Atbrīvojies no ieraduma spēka”. Vai ir iespējams atgūt veselību ar domām vien, neizmantojot medikamentus vai citus ārstniecības līdzekļus? Grāmatā “Tu esi placebo” Džo Dispenza pierāda, ka tas notiek ļoti bieži.

Dž. un L. Frīli “Pieaugušie bērni.” Anotācija:Kas ir disfunkcionālo ģimeņu pieaugušie bērni? Kādas ir viņu problēmas? Kādi cilvēki viņi ir? "Viņi” esam mēs visi! “Ak, bērnības trauma,” dažkārt pajokojam, pat neapzinoties, cik liela loma ir ģimenē gūtajai pieredzei. Parasti par disfunkcionālām uzskata ģimenes, kurās tiek lietots alkohols vai narkotikas, valda strīdi un pastāv fiziska vardarbība. Taču tikpat neveselīgas un traumējošas var kļūt arī ārēji it kā “normālas” ģimenes, ja vecāki neprot adekvāti paust jūtas, ir darbaholiķi vai perfekcionisti, vai atkarīgi, piemēram, no ēšanas vai treniņiem svaru zālē. Arī šo ģimeņu pieaugušajiem bērniem ir zema pašapziņa, viņi jūtas nemīlēti, neprot veidot attiecības un nereti cieš no depresijas un dažādām atkarībām.

Civillikums. 2016.gads. Anotācija:“Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā sērijā „Latvijas Vēstneša bibliotēka” nācis klajā jau vienpadsmitais Civillikuma izdevums. Jaunajā izdevumā ietverta likuma aktuālā redakcija ar grozījumiem un papildinājumiem, kas izsludināti līdz 2015.gada 19.novembrim ieskaitot. Grāmatā iekļauta arī Civillikuma trešās daļas trešā A nodaļa “Apbūves tiesība”, kas stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī.
Visapjomīgākie grozījumi skāruši ģimenes tiesību daļu un mantojuma tiesību daļu. Izdevumam ir vērtīgs satura papildinājums – normatīvie akti par Civillikuma spēkā stāšanās laiku un kārtību.


Laipni gaidīti bibliotēkā!
 
Sējas novada bibliotēkas vadītāja Liene Reniņa

Info!

Lojas bibliotēka (pilnais nosaukums Sējas novada bibliotēka), telefona numurs: 27891866.

Sējas bibliotēka "Ainavas", telefona numurs: 28606400.
Aktīvā pozīcija: Sējas novads Kultūra Bibliotēkas