Jaunumi Pabažu bibliotēkā

Bibliotēkas grāmatu krājums martā papildināts ar 37 jaunieguvumiem.

Dzīvot savu dzīvi un nepieļaut kļūdas ir katra cilvēka spēcīgākā vēlme. A. Līvmanes
''Atvērto siržu sarunas'' grāmatā autore dalās atziņās, kas var palīdzēt izprast sevi, gūt panākumus vai vienkārši justies labāk. Idejas savam dārzam varēs smelties A. Balodes ''Puķkopība'' grāmatā. J. Krūmiņš ''Iļģuciema pašpuikas stāsti'' savos memuāros atklāti stāsta, kā tas ir izaugt pēckara Latvijā, pierādīt savu es un izveidot plaukstošu biznesu. E. Mārtužas ''Pētera zvēresta'' izlasīšana līdzinās svētku drānu uzģērbšanai, kas paceļ pāri ikdienai. Piešķir labsajūtu, pārākuma, skaistuma un vērtības izjūtu. J. Sudrabiņa ''Pēdējās dienas Kurzemē'' grāmatā ļoti saasināti atspoguļojas tā laika latviešu trimdinieku dramatiskā vēstures un pasaules izjūta.
I. Ābeles ''Duna'' piedāvā sajust vienu mēnesi šķietami rāmas ikdienas pirms lielā notikuma – 1949. gada 25. marta. Uz starta – zirgi, cilvēki un laiks. D. Dreikas romānā ''Savējie'' attēlotā būtne – antikvāre – ir kā intuīcijas iemiesojums, jo svarīga loma viņas dzīvē ir tradīcijām, dzimtai, ģenētiskajam mantojumam un  savējiem.
L. Dombrovskas ''Alkas'' jaunais romāns vēstī par trimdinieku dzīvi Austrālijā, par mītneszemes krāšņo dabu, cilvēku raksturiem un viņu dzīvesgājumiem. I. Rogas-Saulītes romānā ''Ābolu dūmi'' lasīsiet par jaunu vīrieti, kurš glābjot svešinieci sastopas ar pagātni un  greizsirdību. Vai ticībai ir sēkla, no kuras tā atkal spēj izaugt, kad šķietami mirusi pašā dvēselē.  S. Landorfas grāmata ''Izredzēts'' ir stāsts par strādnieku puiku, kurš no Teikas putekļainajām ielām kāpa uz spožākajām skatuvēm Latvijā un ārpus tās, latviešu estrādes izcilāko dziedātāju V. Lapčenoku. D. Grūbes ''Ducis cara rubļu'' stāsta par neparastu latviešu sievieti, kura visos dzīves pārbaudījumos par vissvarīgāko balstu atzinusi gara gaismu un darba tikumu. Vēstule var iepriecināt, vēstule var skumdināt, paretam gadās, ka vēstule iejaucas cilvēka liktenī, notikumi sāk vērpties pavisam citādi, nekā iepriekš gribēts, un mīlestībai basām kājām jāiet asām šķembām kaisīts ceļš - kā notiek V. Kaijaka romānā ''Vēstule''. O. Trika ''Pēdējais lapzemietis'' ir aizraujošs, spēcīgs un ģeniāls detektīvromāns. D. Judinas ''Ceturtais kauliņš'' stāsta par to, ka katram pašam jāgādā par spārniem, kas viņu uznesīs debesīs. Par veciem grēkiem vienmēr jāmaksā dubultā. F. Ermleres ''Meistarstiķis'' ir veltīts teātra pasaulei. Par māksliniekiem runājot, vienmēr ir jāatceras, ka jebkuras lielas mākslas pamatā ir vēl lielākas kaislības.  Un jebkura kaislība ir pirmais solis uz noziegumu.
Pēc lasītāju lūguma iegādātas S. Loiko ''Lidosta'' un A. Todas grāmata ''Pēc kritiena''.  Savus lasītājus gaidīs L. Teilores, I. Lindstrēmas, Jp. Delanija, N. Robertsas, D. Devero  un  D. Korijas jaunākie darbi. Skolēniem iegādāta ''Mitoloģija'', kas aizvedīs aizraujošā ceļojumā seno mītu pasaulē.  Varbūt kādam mazajam lasītājam būs interesanti doties kopā ar D. Defo ''Robinsons Krūzo'' ceļojumā. Dzejas mīļotājus gaidīs M. Ruka ''Spoži un tumšsarkani'' grāmata.
Tiksimies bibliotēkā!

Pabažu bibliotēkas vadītāja I. Petrova
Aktīvā pozīcija: Sējas novads Kultūra Bibliotēkas Jaunumi Pabažu bibliotēkā