Saimnieču diena Pabažu KN

Septiņus gadus pēc kārtas starp Katrīnām un Andrejiem, kad ziema ver vaļā savus vārtus, Pabažu kultūras namā notiek Saimnieču diena. Šogad  viesmīlīgās saimnieces Katrīne (Lauma Špate ), Kate (Inta Petrova ) un Trīne (Sintija Voldiņa) sagaidīja pavāru mākslas cienītājas, kuras piedalās ēdienu konkursā ,,Ceptais rausis” - 18 dalībnieces.
  Pirms ēdienu degustācijas vokālais ansamblis ,,Zustrenes” un līnijdeju grupa ,,Asorti” rādīja Pabažu kultūras nama vadītājas Ritas Celmas izdomātu stāstu par rausīša bēgšanu mūsdienu “šķēršļu ceļā”. Tajā bija dzīvais humors, idejas, siltums, piedzīvojumi, raizes, blēņas un mīlestība. Dažādu “rausīšu” degustācija un novērtēšana aizrāva visus. Neizpildāma gan bija prasība – atzīmēt vien vienu produktu, jo izšķirties garšotājam tikai par vienu vien, bija grūti. Ne viens vien korists nopūtās, “kaut mana kundze to visu prastu gatavot”! Šķiet, arī saimnieces bija ļoti gandarītas un laimīgas, jo visas bija saņēmušas gan vīru uzslavas, gan “Atzinības rakstus” par viņu talanta veikumu!
 

  Raksta mums Rita Celma:
“Pasākumam īpašu nokrāsu un saviļņojumu piešķīra Krimuldas tautas nama vīru koris ,,Vecie draugi”. Vīru drošās un skanīgās balsis godināja saimnieces ar lustīgām dziesmām, ko pavadīja ilgi aplausi. Sen kultūras namā nebija redzēts tik daudz vīru! Skanot akordeonam, saksofonam un bungu ritmiem, vīru koris ,,Vecie draugi” mūsu pasākumam deva brīnišķīgu noskaņu! Tādas dziesmotas sirsnības un tīra prieka nevar būt par daudz.
  Vēlam darba prieku, dzīvesprieku, dziedāt prieku, veselību un skanīgas balsis visiem kora dalībniekiem, un atkal gaidām nākamo tikšanās reizi! Paldies visiem dalībniekiem, kuri gādāja, lai šī diena izdotos! Bez jums nebūtu šo svētku! “
 
 Šis koncerts korim “Vecie draugi” tuvējos kaimiņos bija īpašs ar to, ka pirmo reizi mēs realizējām pilnu patstāvīga koncerta programmu, jo līdzīgi pieprasījumi mums jau nāk no lielākiem darba kolektīviem. Līdzšinējā pieredze koru sadraudzības un pašdarbnieku pasākumos parasti aprobežojās ar 3-5 kora klasikas dziesmām. Taču tautas auditorijā ir daudz dziedošo kundžu un arī viņas vēlas sadziedāt ar vīriem. Esmu dzirdējis kādas kundzes atziņu pēc mūsu sadziedāšanās: “Ārprāts, šodien saskaitīju, ka pēdējo reizi tik ļoti padziedāju vien pirms gadiem 15”! Tas varētu nozīmēt to, ka pēc mūsu “dziesmotās revolūcijas” esam bijuši dziesmu badā. Jebšu tautā dziļi esošās dziedāšanas emocijas uzturējām ar dungošanu līdzi “koncentrātiem caur radio, TV” vai kādiem “priekšnesumiem”!
  Kora vadītāji  Aivari – Bunķis un Tomiņš visai kritiski novērtēja mūsu pirmo “garo koncertu”, taču atzina kā labu sadalījumu 3 daļās pa 20 minūtēm: koru klasika - tautas ansambļa vadītā sadziedāšanās (lēdurdzieši: Karolis un Vilis) – vīru koru jautrās dziesmas. Koncerta programmā labi iederētos arī kādi stāstījumi un dzejas lasījumi. Tas kopumā būtu jau tāds radoša vīru kora  kolektīva darbs, kāds vēl nav dzirdēts.
 
Rita Celma Pabažu KN un Andris Ansis Špats korī “Vecie draugi”

Aktīvā pozīcija: Sējas novads Kultūra Pabažu kultūras nams Saimnieču diena Pabažu KN