No icon

Pavasara Eko diena Sējā

Sējas novadā 2021. gada 17. aprīlī notiks pavasara "Eko diena". Tās laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgas elektropreces un elektroniskās ierīces. Akciju organizē vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā̄ ar Sējas novada pašvaldību.

Līdzīgi kā iepriekšējās novada "Eko dienās", vairākās novada vietās atradīsies akcijas mikroautobuss, kurā no iedzīvotājiem bez maksas tika pieņemtas elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Gadījumā, ja rodas papildu jautājumi par akcijas norisi, aicinām iedzīvotājus zvanīt uz SIA “Clean R” klientu apkalpošanas centru pa tālruni 67111001.

Akcijas "Eko dienas" mikroautobusi atradīsies:

  • Pabažos laukumā pie daudzdzīvokļu mājas "Kamenes”, no plkst.10.00 līdz plkst. 11.00

  • Sējā pie veikala, no plkst.11.30 līdz plkst. 12.30

  • Lojā pie kultūras nama, no plkst.13.00 līdz plkst. 14.00

  • Murjāņos, laukumā pie daudzdzīvokļu namiem, no plkst.14.30 līdz plkst. 15.30

Nederīgās elektroierīces

"Eko dienas" ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, vēlas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas.

Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.


 

Komentāri