No icon

Sējas pamatskolas 9.klases skolēnu ciemošanās Ogres tehnikumā

Karjeras atbalsta pasākums ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Mācību gada sākumā 9.klases skolēni izteica vēlēšanos nokļūt Ogres tehnikumā, lai uzzinātu vairāk par tālākās izglītības iespējām un sadzīves apstākļiem. Interese bija pamatota, jo, tuvojoties brīdim, kad jāpieņem lēmums par savas izglītības turpināšanu, ir jābūt pārliecībai par to ko gribu, ko varu un vajag.

Skolēnu iniciatīvu atbalstīja arī skolas administrācija un Sējas novada dome, un š.g. 5. aprīlī, labā noskaņojumā un nedaudz satraukti par to kas mūs sagaida, devāmies ceļā uz Ogri.
Pēc neilga brauciena cauri Inčukalnam, Ropažiem un Tīnūžiem, priecādamies par pavasara gaidās saules apspīdētiem priežu mežiem, esam Ogrē, un Ogres tehnikuma pagalmā. Aktīvās sarunas apklust, un mūsu skatam paveras jaunas un gaišas ēkas plašā ieeja ar uzrakstu Ogres tehnikums.
Protams, ejam iekšā un mūs sagaida tehnikuma mācībspēki ar audzēkņiem. Viņi bija gatavi atklāt visas nianses, lai jauniešus ieinteresētu turpināt savu tālāko izglītošanos Ogres tehnikumā.
Pirmā iepazīšanās notika ar profesionālajām vidējās izglītības  programmām, kuras saistītas ar mežsaimniecības un kokapstrādes vairāku profesiju apguvi, piemēram, būvizstrādājumu galdnieks, namdaris un mežsaimniecības mašīnu operators. Visas iekārtas un darbnīcas lielas, moderni iekārtotas, tīras, gaišas un ar visjaunākajām tehnoloģijām. Jauniešiem atlika domāt par vēlmi t.i. par savām vērtībām un vajadzībām nākotnē strādāt ar modernām tehnoloģijām, apgūstot profesiju, kura prasa labas zināšanas un radošu pieeju. Darba un prakses iespējas nodrošina uzņēmēji jau mācību laikā, jo savas ražotnes ir nodrošinājuši ar jaunajām tehnoloģiskajām iekārtām, kuras ir jāizmanto.
Satikām elektroniku, datorsistēmas, interjera un vides dizainu, kā arī reklāmas dizainu studējošos audzēkņus  un pasniedzējus viņu mācību klasēs un laboratorijās.
Noslēgumā iepazināmies ar viesnīcu un ēdināšanas pakalpojumu nodaļu. Tā kā bija jau pusdienu laiks, tad meistarklases laikā sagatavojām cepšanai un mielojāmies ar picu. Viss sagādāja prieku un interesi par iepazīto dienas laikā. Lūk komentāri:
„Satikām atsaucīgus skolotājus, kuri profesionāli veic savu darbu.”
„ Arī es vēlos tur mācīties, jo esmu no daudziem cilvēkiem dzirdējis, ka tā ir laba skola un tur jau mācās mani draugi.”
„Patika, kā tikām uzņemti, lai iepazīstinātu ar skolu. Pārliecinājos, ka varu tur doties mācīties, ko biju arī plānojis darīt. Nenožēlosiet arī jūs!”
„Viss īstenībā nav tik grūti kā izskatās, tikai jācenšas un jāgrib, un jāstrādā. Atklāju, ka izvēles iespējas ir vienmēr.”
„Skola skaista, daudzpusīga un atvērta ikvienam, kurš vēlas mācīties.”
 (Piebilde, ka skola uzņem jauniešus līdz 29 gadu vecumam, kuriem nepieciešama izglītība)
„Domāju, ka Ogrē apgūst profesijas, kas saistītas tikai ar mežsaimniecību, tad ieraudzīju citas interesantas apgūstamās profesijas iespējas.”
„Es tur neiešu, jo man ir citi mērķi, bet visiem citiem, kuri vēlas mācīties, ieteikšu Ogres tehnikumu kā labu, atjaunotu un ļoti iespaidīgu.”
„Man ļoti patika Ogres tehnikums. Es gribu tur mācīties un apgūšu namdara profesiju.”
„Es saprotu, ka tur ir ļoti labi un atsaucīgi skolotāji. Es vēlētos iet mācīties, jo Ogres tehnikums ir moderna skola.”
„Man patika, ka tehnikumam ir labas prakses iespējas un plaša profesiju izvēle.”
„Man patīk, ka tehnikums piedalās daudzās izstādēs un konkursos, un dod vēl stipendiju, to paaugstinot par aktivitātēm pat līdz 150 eiro mēnesī.”
Ogres tehnikums aktīvi piedalās audzēkņu apmaiņas programmā „Erasmus”, kas dod iespējas iepazīties ar līdzīgām mācību iestādēm Eiropā, piemēram, Portugālē, Spānijā, Zviedrijā, Somijā un citur. Ir iespēja gūt pieredzi kā mācās citu valstu jaunieši. Ļoti būiski ir pilnveidot savas svešvalodas zināšanas un komunikācijas prasmes ar vienaudžiem no citām valstīm. Novēlu tiekties pēc jauniem un jauniem atklājumiem sevī!


 
Skolotāja Vizma Miķelsone
Karjeras atbalsta konsultante Sējas pamatskolā

Komentāri