No icon

Lojas ciemā uzsākta velotrases būvniecība

Lojas ciema sporta laukumā rosās tehnika – tur sākušies jaunās asfalta seguma velotrases būvdarbi. Velotrases būvniecību Sējas novada dome īsteno projekta „Velotrases izveide Lojas ciemā” ietvaros, projekta Nr.19-04-AL32-A019.2202-000001.

Projekta mērķis ir pilnveidot publiski pieejamo sporta infrastruktūru sabiedrības dzīves kvalitātes paaugstināšanai, tādējādi popularizējot aktivitātes velosporta jomā un sniedzot iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī palielinot iedzīvotāju iesaisti veselību uzlabojošās fiziskajās aktivitātēs.

Tā būs daudzfunkcionāla trase, ko varēs izmantot braukšanai ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem: kalnu divriteņiem, bmx, skeitbordiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, longbordiem u.c. Trase būs interesanta gan bērniem un pusaudžiem, gan amatieriem un arī profesionāļiem katram savā līmenī.

Par trases projektēšanu un būvniecību Sējas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar alternatīvā sporta infrastruktūras uzņēmumu Baltijā SIA "City Playgrounds". Uzņēmums specializējas velo trašu, klinšu kāpšanas sienu, parkour laukumu un citu alternatīvo sporta veidu būvju, un iekārtu projektēšanā, būvniecībā un uzstādīšanā. Velotrases projekta kopējās izmaksas ir 31 689.66 EUR. Attiecināmās izmaksas - 30 000 EUR (no tām 27 000 EUR ir publiskais finansējums).

 

Projekts tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē - http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Komentāri